Do konce roku jsme stihly ještě několik vystoupení.

1. října jsme se zúčastnili tradičního Muzejního potlachu v Horním Jelení a 8. října festivalu Lhotka fest v penzionu Žlebská Lhotka. Na obou akcích si s námi zahrál Drn a doplnil tak naše trochu prořídlé řady.

Colaps Hrobice 16 12 22Obnovili jsme také tradici Jamování s Country Colapsem. První se uskutečnilo 11.11. v Pardubicích v restauraci Rosignano a druhé 2.12. v Hostinci Na Špici v Pardubicích - Svítkově.

Celý podzim jsme zkoušeli s novým basákem a bubeníkem, ale tato snaha bohužel vyšla naprázdno. Nakonec Olí oslovila bývalého spoluhráče z kapely Dostavník Vaška Chalupu a tam padlo zrno na úrodnou půdu. S Vaškem jsme si sedli a velice rychle se s námi sehrál. 

16. prosince jsme hráli na vánočním večírku v Hrobicích.
21. prosince se uskutečnilo jamování v Panském domě v Chotěboři a závěr roku pak patřil tradiční před Silvestrovské besídce, která proběhla 29.12. v Pardubicích U Josefa.

PF2023

Tak jaký byl Svojšický Podzim 2022?

Tak trochu deštivý, ale nakonec snad vydařený.

10.9.2022 přesně ve 13:00 zahájila pardubická skupina Country Colaps již 22. ročník festivalu Svojšický Podzim. Kapela byla letos posílená o Olinku Březinovou, která nastoupila do Country Colapsu během prázdnin a obohatila nás tak jak o vokál, tak i o housle.

Následovala skupina KoYoTi. Vlastně to vypadalo, že se na pódiu moc nezměnilo, protože z Colapsu hraje v KoYoTech nejen Majk a Drn, ale nově také právě zmiňovaná Olča. Ty doplnila rtyňská sekce kapely KoYoTi, lídr kapely Petr Kaněra, Pája Volf a Petr Ilchman. Během vystoupení se sice snesl na svojšický areál ohlušující déšť, ale ten naštěstí brzy pominul a kapela odehrála bez přerušení.

SP 2022 024

První letní hraní v roce 2022 se uskutečnilo při tradičním opékání buřtů na pardubické Dubině 24. června. Počasí se nakonec celkem vydařilo a návštěva diváků byla opravdu překvapivě veliká.

Sobinov 6 8 22 02V první polovině prázdnin si vzal Country Colaps od hraní tak trochu dovolenou, a tak jsme měli další hraní až 6. srpna v Sobíňově, kde jsme odehráli country bál v rámci turistické akce "Léto v Železných horách". Tentokrát počasí tolik nepřálo, a tak diváků bylo méně, než jsme očekávali. Ti, co nakonec dorazili a vydrželi se, ale bezvadně bavili a hrálo se až do dvou hodin do rána. Pro nás bylo vystoupení výjimečné ještě tím, že to bylo poslední hraní, kdy s námi hrál náš banjista Míra Suchánek. Místo něj do Colapsu nastoupila Olga Březinová na housle. Olí s námi odehrála i část country bálu v Sobíňově.

Holice 20 8 22 04O týden později 12.8. jsme hráli na Opékání buřtu v Pardubicích Na drážce. Tentokrát jsme byli oslabeni ještě o Dědka, přesto jsme se s tím statečně popasovali včetně Olči, která tak trochu nastoupila do rozjetého vlaku.

20.8. jsme hráli v Holicích na pivních slavnostech. Zajímavý program, pivní a gastronomické ochutnávky a soutěže v pivních disciplínách přitáhly na prostorné parkoviště u kulturního domu v Holicích spoustu lidí. Atmosféra byla opravdu parádní a myslím že se nám vystoupení povedlo a divákům se líbilo.

Dubina 4 9 22 13Na konci prázdnin v neděli 4. září jsme hráli v Pardubicích v Centrálním parku na Dubině na závěr Studáneckého posvícení. Počasí poslední prázdninový den bylo krásné, a tak pouťové atrakce a připravený program přilákal před základní školu na Dubině spoustu dětí a jejich rodičů. My jsme si vystoupení užili také.

SP 10 9 22 13Konec léta stejně jako každý rok náleží Svojšickému Podzimu. Letos bylo sice počasí nestálé, a to se podepsalo asi ne nejmenší divácké účasti v historii festivalu. My se tím ale nenechali otrávit a užili si víkend od pátku až do neděle. Již páteční jamování v Hospůdce v areálu se vydařilo. V sobotu jsme pak úderem 13. hodiny zahájili 22. ročník festivalu Svojšický Podzim. Tentokrát jsme se rozloučili s naším kytaristou a zakládajícím členem skupiny Country Colaps – Milošem "Dědkem" Chládkem, který již začátkem léta oznámil s Mírou svůj odchod z kapely. Loučení bylo sice smutné, ale život jde dál...

Dnešní den

Svátek má: ,
zítra: .

Příští vystoupení

Naše poslední CD

15 let

Reklama

Naše odkazy

facebook fanklub

folktime

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Bandzone.cz

Novinky e-mailem

Přihlášení

Nejnovější fotografie

Jeziskova_vnoucata_DD_HM_01
Jeziskova_vnoucata_DD_HM_01
Jamovaji_s_Colapsem
Jamovaji_s_Colapsem
slet_carodejnic
slet_carodejnic
Country_bal_Luciei_01
Country_bal_Luciei_01