47 FTP Horni Jeleni 11 O víkendu 26. - 28. 5. 2023 jsme se s kapelou zúčastnili 47. ročníku Festivalu trampských písní v Horním Jelení.

Tento festival je pro nás opravdu srdeční záležitostí a do Horního Jelení jezdíme již víc než 20 let.

Přesto, to pro některé z nás byla úplně nová zkušenost. Kapela se letos v Jelení představila v novém složení. Posledních pár měsíců jsme proto pilně zkoušeli a na festival v Horním Jelení jsme se moc těšili.

47 FTP Horni Jeleni 02Je již tradicí, že se většina z nás sejde již v pátek abychom si společně zajamovali a nasáli ještě před zapálením festivalového ohně tu správnou atmosféru. K vystoupení u ohně jsme spojily své síly se skupinou KoYoTi a společně tak zahráli tři písničky.

Letošního ročníku se zúčastnilo neuvěřitelných 20 skupin. Festivalový maraton tak začal již brzy ráno úderem 9. hodiny. Vystoupení Country Colapsu bylo naplánováno až na odpolední kolo a tak jsme mohli v klidu užívat vystoupení ostatních skupin a musím říct, že především odpolední kolo bylo nabité spoustou kvalitních hudebních výkonů. Jsem přesvědčený, že nemalou měrou se na tom podílel i zvukař Ášek, který se postaral o to, že perfektní zvuk měli nejen diváci, ale i muzikanti na pódiu.

47 FTP Horni Jeleni 16Věřím, že i naše vystoupení bylo povedené, přesto, že nakonec jsme letos do finále nepostoupili. Děkuji všem divákům za pozitivní ohlasy a vůbec nás nemrzelo, že jsme letos skončili už v základním kole. Porota letos rozhodoval fundovaně s jejich konečným hodnocením musím stoprocentně souhlasit.

Před večerním finále nás ještě čekalo vystoupení hostů, skupin Eldorádo a Kamarádi staré řeky. Po jejich vystoupení jsme si šli zahrát ještě do hospůdky v RZ Tramtárie, kde jsme si parádně zahráli s dalšími muzikanty a večer si tak parádně užili.

V neděli nás čekalo už jen balení a loučení. Byl to úžasný víkend plný dojmů a parádní muziky.
Děkujeme a těšíme se za rok zase v Horním Jelení.

Do konce roku jsme stihly ještě několik vystoupení.

1. října jsme se zúčastnili tradičního Muzejního potlachu v Horním Jelení a 8. října festivalu Lhotka fest v penzionu Žlebská Lhotka. Na obou akcích si s námi zahrál Drn a doplnil tak naše trochu prořídlé řady.

Colaps Hrobice 16 12 22Obnovili jsme také tradici Jamování s Country Colapsem. První se uskutečnilo 11.11. v Pardubicích v restauraci Rosignano a druhé 2.12. v Hostinci Na Špici v Pardubicích - Svítkově.

Celý podzim jsme zkoušeli s novým basákem a bubeníkem, ale tato snaha bohužel vyšla naprázdno. Nakonec Olí oslovila bývalého spoluhráče z kapely Dostavník Vaška Chalupu a tam padlo zrno na úrodnou půdu. S Vaškem jsme si sedli a velice rychle se s námi sehrál. 

16. prosince jsme hráli na vánočním večírku v Hrobicích.
21. prosince se uskutečnilo jamování v Panském domě v Chotěboři a závěr roku pak patřil tradiční před Silvestrovské besídce, která proběhla 29.12. v Pardubicích U Josefa.

PF2023

 

Tak jaký byl Svojšický Podzim 2022?

Tak trochu deštivý, ale nakonec snad vydařený.

10.9.2022 přesně ve 13:00 zahájila pardubická skupina Country Colaps již 22. ročník festivalu Svojšický Podzim. Kapela byla letos posílená o Olinku Březinovou, která nastoupila do Country Colapsu během prázdnin a obohatila nás tak jak o vokál, tak i o housle.

Následovala skupina KoYoTi. Vlastně to vypadalo, že se na pódiu moc nezměnilo, protože z Colapsu hraje v KoYoTech nejen Majk a Drn, ale nově také právě zmiňovaná Olča. Ty doplnila rtyňská sekce kapely KoYoTi, lídr kapely Petr Kaněra, Pája Volf a Petr Ilchman. Během vystoupení se sice snesl na svojšický areál ohlušující déšť, ale ten naštěstí brzy pominul a kapela odehrála bez přerušení.

SP 2022 024

První letní hraní v roce 2022 se uskutečnilo při tradičním opékání buřtů na pardubické Dubině 24. června. Počasí se nakonec celkem vydařilo a návštěva diváků byla opravdu překvapivě veliká.

Sobinov 6 8 22 02V první polovině prázdnin si vzal Country Colaps od hraní tak trochu dovolenou, a tak jsme měli další hraní až 6. srpna v Sobíňově, kde jsme odehráli country bál v rámci turistické akce "Léto v Železných horách". Tentokrát počasí tolik nepřálo, a tak diváků bylo méně, než jsme očekávali. Ti, co nakonec dorazili a vydrželi se, ale bezvadně bavili a hrálo se až do dvou hodin do rána. Pro nás bylo vystoupení výjimečné ještě tím, že to bylo poslední hraní, kdy s námi hrál náš banjista Míra Suchánek. Místo něj do Colapsu nastoupila Olga Březinová na housle. Olí s námi odehrála i část country bálu v Sobíňově.

Holice 20 8 22 04O týden později 12.8. jsme hráli na Opékání buřtu v Pardubicích Na drážce. Tentokrát jsme byli oslabeni ještě o Dědka, přesto jsme se s tím statečně popasovali včetně Olči, která tak trochu nastoupila do rozjetého vlaku.

20.8. jsme hráli v Holicích na pivních slavnostech. Zajímavý program, pivní a gastronomické ochutnávky a soutěže v pivních disciplínách přitáhly na prostorné parkoviště u kulturního domu v Holicích spoustu lidí. Atmosféra byla opravdu parádní a myslím že se nám vystoupení povedlo a divákům se líbilo.

Dubina 4 9 22 13Na konci prázdnin v neděli 4. září jsme hráli v Pardubicích v Centrálním parku na Dubině na závěr Studáneckého posvícení. Počasí poslední prázdninový den bylo krásné, a tak pouťové atrakce a připravený program přilákal před základní školu na Dubině spoustu dětí a jejich rodičů. My jsme si vystoupení užili také.

SP 10 9 22 13Konec léta stejně jako každý rok náleží Svojšickému Podzimu. Letos bylo sice počasí nestálé, a to se podepsalo asi ne nejmenší divácké účasti v historii festivalu. My se tím ale nenechali otrávit a užili si víkend od pátku až do neděle. Již páteční jamování v Hospůdce v areálu se vydařilo. V sobotu jsme pak úderem 13. hodiny zahájili 22. ročník festivalu Svojšický Podzim. Tentokrát jsme se rozloučili s naším kytaristou a zakládajícím členem skupiny Country Colaps – Milošem "Dědkem" Chládkem, který již začátkem léta oznámil s Mírou svůj odchod z kapely. Loučení bylo sice smutné, ale život jde dál...

Rozjezd po dvouleté kovidové pauze, kdy jsme toho moc neodehráli, byl dost pomalý a ačkoliv jsme se na první hraní už velmi těšili, zároveň jsme však měli obyvy, jak nám to vlastně půjde a jak nás publikum přijme.

Ronov n D 2 4 22 042.4.2022 jsme si po dlouhých osmi měsících konečně opět zahráli na pořádném country bále.

Při odemykání Doubravy jsme měli tu radost zahrát ronovským skautům a vodákům. Atmosféra byla parádní i přes poměrně chladné počasí a country bál se opravdu vydařil.

Jsme rádi že jsme nakonec všechno nezapomněli a že se všichni dobře bavili.

 

Chrudim 9 4 2022 21

 

Druhým našim vystoupením v roce 2022 bylo vystoupení na společném koncertě "Trampské Jaro" spolu se skupinou Chrpa a skupinou Bounty v divadle Karla Pippicha v Chrudimi 9.4.2022.

Divadlo bylo téměř vyprodané a panovala v něm příjemná kamarádská atmosféra.

 

Horni Jeleni 2022 20 27.-.29. 5  jsme se již tradičně zúčstnili již 46. ročníku Festivalu trampské písně v Horním Jelení. 

Festival má obrovskou tradici. Svědčí o tom vysoká účast kapel a plné hlediště diváků, kteří si během finále pomalu neměli ani kam sednout. 

Na letošním ročníku vystoupilo 18 hudebních skupin. Porota měla skutečně těžký úkol - už jenom výběr kapel do finále, kam mělo postoupit osm skupin, nebyl jednoduchý, protože nebyl nikdo slabší.

Do finále se podařilo postoupit i nám a nakonec jsme obsadili 7. místo.

Country na kolejich 02

 

O týden později 4.6.2022 jsem účinkovali na festivalu Country na kolejích.

Také tento festival se vydařil a všichni jsme si to moc užili.

Bezvadný byl již páteční večer a sobotní atmosféra v Chřenovicích bývá vždycky neopakovatelná. Ostatní kapely ale i diváci byli perfektní, stejně tak i Tučňák a jeho tým odvedl pořádnýkus práce.