Jak se stalo tradicí, na Svojšický podzim se začali sjíždět kamarádi již v pátek a večer bylo v Hospůdce v areálu už pěkně plno. Moc hezky jsme si společně zahráli a zazpívali a nasáli tak tu pravou předfestivalovou atmosféru.

9.9.2023 od 13:00 byl zahájen 23. ročník Svojšického Podzimu. Program tradičně zahájila pořádající skupina Country Colaps a moderátorského mikrofonu se spolu s Martinem „Drnem“ Nýdrem chopil právě basista z Country Colapsu Vašek Chalupa. Byla to opravdu dobrá volba, protože oba moderátoři po celou dobu vtipně vyplňovali pauzy a bavili diváky.

svojsicky podzim 2023 031

Po festivalu v Horním Jelení, který tradičně zahajuje kolotč open air koncertů a festivalů nás čekalo vystouprní na chotěbořském máměstí "Chotěbořské námko" 14.7., kde nás čekalo společné vystoupení se skupinou DETTO. Na koncert jsme se poctivě připravovali a tak jsme si to i náležitě užili.

Choteborske namko 04 Choteborske namko 14

18.7. následoval koncert v Pardubicích v rámci festivalu "Léto na Příhrádku". I v Pardubicích v hystorickém centru města s jedinečným geniem loci byla atmosféra neopakovatelná, diváci byli skvělí a koncert se nám vydařil.

Leto na Prihradku 02 Leto na Prihradku 07

Následovala již tradiční prázdninová vystoupení 28.7. Opékání buřtů na Dubině, 3.8. Country čtvrtek v Hostinci Pod Drnem a 11.8. Opékání buřtů na Drážce.

Opekani burtu 07Pod Drnem 04Opekani burtu 13

12.8. jsme zahajovali FRIENDS FEST – 8. ročník oblíbeného multižánrového festivalu plného Ameriky na Dostihovém závodišti Pardubice. Čekala nás největší stage na jaké jsme kdy hráli, perfektní zvuk a po vystoupení i výborná pravá americká grilovaná žebra.

16.8. se uskutečnilo další z řady Jamování s Colapsem, tentokrát ve Vilémově v Restauraci Kolovna.

 Jamovani s Colapsem 39Country vecer Peklo 01

25.8. jsme odehráli Country večer v Kraskově v Hospůdce Peklo.

Poslední prázdninový víkend 2.9. vyrazila část kapely do Čebína na  Československý Potlach.

47 FTP Horni Jeleni 11 O víkendu 26. - 28. 5. 2023 jsme se s kapelou zúčastnili 47. ročníku Festivalu trampských písní v Horním Jelení.

Tento festival je pro nás opravdu srdeční záležitostí a do Horního Jelení jezdíme již víc než 20 let.

Přesto to pro některé z nás byla úplně nová zkušenost. Kapela se letos v Jelení představila v novém složení. Posledních pár měsíců jsme proto pilně zkoušeli a na festival v Horním Jelení jsme se moc těšili.

47 FTP Horni Jeleni 02Je již tradicí, že se většina z nás sejde již v pátek, abychom si společně zajamovali a nasáli ještě před zapálením festivalového ohně tu správnou atmosféru. K vystoupení u ohně jsme spojili své síly se skupinou KoYoTi a společně tak zahráli tři písničky.

Letošního ročníku se zúčastnilo neuvěřitelných 21 skupin. Festivalový maraton tak začal již brzy ráno úderem 9. hodiny. Vystoupení Country Colapsu bylo naplánováno až na odpolední kolo a tak jsme mohli v klidu užívat vystoupení ostatních skupin a musím říct, že především odpolední kolo bylo nabité spoustou kvalitních hudebních výkonů. Jsem přesvědčený, že nemalou měrou se na tom podílel i zvukař Ášek, který se postaral o to, že perfektní zvuk měli nejen diváci, ale i muzikanti na pódiu.

47 FTP Horni Jeleni 16Věřím, že i naše vystoupení bylo povedené i přesto, že nakonec jsme letos do finále nepostoupili. Děkuji všem divákům za pozitivní ohlasy a vůbec nás nemrzelo, že jsme letos skončili už v základním kole. Porota letos rozhodovala fundovaně a s jejich konečným hodnocením musím stoprocentně souhlasit.

Před večerním finále nás ještě čekalo vystoupení hostů, skupin Eldorádo a Kamarádi staré řeky. Po jejich vystoupení jsme si šli zahrát ještě do hospůdky v RZ Tramtárie, kde jsme si parádně zahráli s dalšími muzikanty a večer si tak parádně užili.

V neděli nás čekalo už jen balení a loučení. Byl to úžasný víkend plný dojmů a parádní muziky.
Děkujeme a těšíme se za rok zase v Horním Jelení.

Dnešní den

Svátek má: ,
zítra: .

Příští vystoupení

Naše poslední CD

Naše odkazy

facebook fanklub

folktime

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Bandzone.cz

Novinky e-mailem

Přihlášení

Nejnovější fotografie

48_FTP_Horni_Jeleni_14
48_FTP_Horni_Jeleni_14
48_FTP_Horni_Jeleni_01
48_FTP_Horni_Jeleni_01
Mala_Losenicei_06
Mala_Losenicei_06
Mala_Losenicei_04
Mala_Losenicei_04