Svojšický Podzim 2019

Pomalu se stává tradicí, že na Svojšický Podzim se kamarádi sjíždí již v pátek podvečer a nebylo tomu jinak ani v pátek 13. září 2019. Příjemný pohodový jamm se u některých kamarádů protáhl až do ranních hodin.

Samotný festival začal, jak je již dlouhá léta zvykem, úderem 13. hodiny v sobotu 14.9.2019. Zahájila, jak jinak, pořádající kapela COUNTRY COLAPS - Pardubice. Protože Svojšický Podzim je již festivalem tradičním, tradiční jsou i moderátoři, kteří festival provázejí: Radek "Tučňák" Ujčík a Martin "Drn" Nýdr. Do třetice všeho tradičního se za mixážní pult posadil Lukáš Faltus - Ášek.

Ale dost již bylo tradic, pojďme zmínit i něco nového. Nové bylo občerstvení, o které se nám postaral kamarád Hezoun a ujal se toho skvěle.

Jako druhá kapela na pódiu stanula kapela KoYoTi ze Rtyně v Podkrkonoší kteří se dohromady scházejí jen poskrovnu a tak si vždycky své vystoupení řádně užijí. Nováčkem ve Svojšicích byla dámská kapela AJETO – Praha. Kapela složená ze tří zpěvaček a muzikantek předvedla velice pěkné, vokálově propracované vystoupení.

svojsicky podzim 2019 037

Následovala skupina CHVÍLE Hronov se směsicí českého irského folku. Další skupina podle názvu byla na Svojšickém Podzimu také nováčkem, ale není tomu tak úplně, protože její část jsme již ve Svojšicích vídali ve skupině Choroši. Skupina TRIOMAT vyměnila kytaristu z Chorošů za sympatickou basistku. Z jejich písniček nevyprchal příjemný humor Chorošů a přesto po hudební stránce neztratil Triomat originalitu.

Naprostou lavinou bylo vystoupení skupiny HŘÍCH a jejich zpěvačky Evičky Vlasákové. Hřích si přivezl velice silný fanklub, který byl ve svojšickém kulturním areálu k nepřehlédnutí.

svojsicky podzim 2019 095

Protože program Svojšického Podzimu 2019 poznamenala trochu marodka a absence některých přihlášených skupin, trochu jsme zaimprovizovali a na pódiu se objevila skupina RELAX Dobruška. Kamarádi, kteří se původně přijeli jen podívat, se nenechali dlouho přemlouvat, půjčili si nástroje a ukázali, co umí.

První ryze trampskou skupinou letošního Svojšického Podzimu byla skupina T-Qartet Pardubice. Následoval OTISK z Nového Rychnova a trampský blok uzavřela skupina CHRPA Chrudim.

svojsicky podzim 2019 142

Během vystoupení Chrpy padl na svojšický kulturní areál soumrak a přišel čas na vystoupení hosta Svojšického Podzimu 2019, skupinu COUNTRY LADIES. Pražská, ryze dámská skupina vznikla v r. 1978. Kapela hraje po celé naší republice i v zahraničí tradiční americké i české country, trampské písně i černošské spirituály.

Během jejich vystoupení se pečlivě sčítali divácké hlasy, které nakonec rozhodli o třech nejlepších skupinách:

  1. Otisk – Nový Rychnov
  2. Hřích – Vlkančice
  3. Chrpa – Chrudim

Po vyhlášení těch nejlepších a stažení festivalové vlajky následovala tradiční tečka Svojšického Podzimu  - country bál se skupinou Nawostro z Červených Peček. Byla to opravdu parádní zábava a kapela hrála do časných ranních hodin, za což jim patří veliký dík.

svojsicky podzim 2019 148

Poděkovat musíme i všem divákům a kamarádům kteří nám s festivalem pomáhají. Nezbývá než se těšit na ten příští, 20. ročník.

AHOJ

Za všechny pořadatele Tomáš "Majk" Vyhnálek

Dnešní den

Svátek má: ,
zítra: .

Příští vystoupení

Naše poslední CD

Naše odkazy

facebook fanklub

folktime

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Bandzone.cz

Novinky e-mailem

Přihlášení

Nejnovější fotografie

48_FTP_Horni_Jeleni_14
48_FTP_Horni_Jeleni_14
48_FTP_Horni_Jeleni_01
48_FTP_Horni_Jeleni_01
Mala_Losenicei_06
Mala_Losenicei_06
Mala_Losenicei_04
Mala_Losenicei_04