Svojšický Podzim 2020

Festivalová a koncertní sezóna v roce 2020 byla ovlivněna pandemií koronaviru. Přesto jsme na rozdíl od jiných pořadatelů měli to štěstí a mohli uspořádat festival Svojšický Podzim prakticky v plném rozsahu.Štěstí jsme měli i v tom, že nám opět přálo počasí a bylo opravdu nádherně.

Dvacátý ročník festivalu zahájila také dvacetiletá skupina Country Colaps, která tak trochu společně s pořadateli oslavila na festivalu své 20. výročí. Dvacítka byla letos opravdu symbolická. V roce 2020 se na dvacátém ročníku Svojšického Podzimu sešlo před pódiem i dvacet pořadatelů.

sp20 002

Po vystoupení Country Colapsu přišla řada na první soutěžní skupinu KOMPLETNÍ TORZO - Praha. Ta byla sice ve Svojšicích poprvé, ale některé její členy jsme zde již viděli ve skupinách Nostalgie nebo Na ex.

 

Velice zábavná byla KÓSAVÁ DEKA - bluegrassová kapela z Brna, která předveedla opravdu betelné bluegrass.

Velice příjemným překvapením byla pardubická skupina PUB SESSION COUNTRY BAND. Perfektně zvládnutá country diváky opravdu bavila.

sp20 047

Následoval folková formace s australským nádechem YAKKA - Ústí nad Labem. Poprvé na svojšickém pódiu také stanula skupina SVÍZEL z nedaleké Chrudimi.

Naopak svojšickými mazáky je skupina KoYoTi, která prakticky jinde než ve Svojšicích a ve Rtyni v Podkrkonoší, odkud pochází její větší polovina, nevystupuje. Právě proto si to na pódiu vždycky užijí.

sp20 084

Podruhé na Svojšickém Podzimu vystoupila velice úspěšná skupina HŘÍCH v čele s Evou Vlasákovou. Hřích má po právu širokou fanouškovskou základu a nejen proto je ve Svojšicích rádi vidíme.

Tradiční trampská hudba byla zastoupena další pardubickou skupinou T-Qartet.

Druhým zástupcem stylu bluegrass byla skupina eFeM Grass - Frýdek - Místek.

Následovala skupina ELIXÍR, která přijela do Svojšic ve zbrusu nové sestavě, kdy Ivetu Novákovou doplnili Miloš Lehký, Petr Jurášek a Míla Sládek.

sp20 131

Zlatým hřebem bylo bezmála dvouhodinové vystoupení legendární skupiny Lokálka, která na naší hudební scéně vystupuje již od roku 1974. Ačkoliv v posledních letech kapela trochu omladila, nic neztratila na původním humorem okořeněném stylu jak v podání legend Františka Zapadla a Ládi Hübelbauera, tak v podání maldších členů Radka Nováka, Přemka Dolana a Petry Kolátorové. Celý Program prvázel brilantním slovem Vašek Souček, který zavzpomínal i na svá působení na Svojšických Slunovratech a Letorostech.

sp20 135

V polovině vystoupení Lokálky došlo i na vyhlášení nejlepších skupin:

  1. HŘÍCH - Vlkančice
  2. KOYOTI - Rtyně v Podkrkonoší
  3. ELIXÍR - Pardubice

Bohužel jsme v letošním roce museli oželet tradiční country bál, kdy nám mimořádná koronavirová opatření nedovolila uspořádat country bál na sále v Hospůdce v areálu. O to více jsme si všichni užili společné jamování muzikantů, kteří do táhli až do brzkých ranních hodin.

Za dvacet let konání festivalu se na pódiích vystřídalo více než 120 kapel. Nesmíme zapomenout ani na moderátory festivalu: Jirku Trojana "Konga", Otu Koláře "Tína", Jirku Novotného "Jovaniho" a současné moderátory Martina "Drna" Nýdra a Radka "Tučňáka" Ujčíka. Velký dík patří také dlouholetému zvukaři Svojšického Podzimu - Lukáši Faltusovi "Ášek Music", který festival zvučí již od roku 2004.

Dík patří také všem divákům, kteří nám jsou věrni již dvacet let.

Za všechny pořadatele Tomáš "Majk" Vyhnálek

Dnešní den

Svátek má: ,
zítra: .

Příští vystoupení

Naše poslední CD

15 let

Naše odkazy

facebook fanklub

folktime

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Bandzone.cz

Novinky e-mailem

Přihlášení

Nejnovější fotografie

Countrybal_Ronova_nad_Doubravou_03
Countrybal_Ronova_nad_Doubravou_03
Jamovani_2024_03
Jamovani_2024_03
Countrybal_Ronova_nad_Doubravou_02
Countrybal_Ronova_nad_Doubravou_02
Jamovani_2024_08
Jamovani_2024_08