Svojšický Podzim 2023

Jak se stalo tradicí, na Svojšický podzim se začali sjíždět kamarádi již v pátek a večer bylo v Hospůdce v areálu už pěkně plno. Moc hezky jsme si společně zahráli a zazpívali a nasáli tak tu pravou předfestivalovou atmosféru.

9.9.2023 od 13:00 byl zahájen 23. ročník Svojšického Podzimu. Program tradičně zahájila pořádající skupina Country Colaps a moderátorského mikrofonu se spolu s Martinem „Drnem“ Nýdrem chopil právě basista z Country Colapsu Vašek Chalupa. Byla to opravdu dobrá volba, protože oba moderátoři po celou dobu vtipně vyplňovali pauzy a bavili diváky.

svojsicky podzim 2023 031

Jako první soutěžní skupina zahrálo AMAZONKA TRIO - Ústí nad Labem. Spíš folkové uskupení kolem Karolíny Štekrové s vlastními písničkami se postaralo o příjemný začátek soutěžní části festivalu.

Následovala skupina z nedalekého Heřmanova Městce DEVĚTSIL ve složení Jan Bělson Běloušek - kytary a zpěv, Ríša Kislinger - kytara a zpěv, Tomáš Chrudimský - baskytara.

O trochu swingu ve Svojšicích se postarala skupina Honzy Pratta GREY SMOKE. Zahráli několik trampských písní okořeněných o trumpetu, na kterou bravurně hraje Pepa Labuda.

svojsicky podzim 2023 045

Následovala skupina KoYoTi, která je již tradičním účastníkem Svojšického Pozimu. Jejím lídrem je Petr Kokin Kaněra. Nedílnou součástí KoYoTů je i moderující Martin Drn Nýdr a pak část Colapsu - Tomáš Vyhnálek a Olinka Březinová. Skupina hraje především písničky Miroslava Skunka Jaroše a vlastní tvorbu.

Po několika letech se na svojšické pódium vrátila skupina HRNEK z Opavy. I Hrnek nám zahrál několik svých písní žánrově balancujících na hranici folku a New acoustic music.

Z pomezí Vysočiny a Moravy přijela skupina SAKUM PRDUM. Jejím lídrem je Hráč de El Pado (Jaroslav Řezáč) a v kapele ho doplňují Pepe Monček – kytara a zpěv, Hanka Ohnivá Krutílková - příčná flétna, rytmika a zpěv, Simona Sejmi Sponarová – kontrabas a zpěv. Sakum Prdum zahrálo moderní trampské písníčky z Hráčovy autorské dílny.

svojsicky podzim 2023 057

Již po několikáté do Svojšic přijela brněnská country skupina HUDLAŘI pod vedením charizmatického a neúnavného Pavla Kupky. Kapela vyniká svým nasazením a tentokrát překvapila i vlastní tvorbou právě z pera Pavla Kupky.

Poněkolikáté se Svojšického Podzimu zúčastnila i dámská skupina AJETO. Dáša Pařízková, Hana Nedvědová a Hanka Řeháčková – výborná kapela s vlastní tvorbou a perfektním přednesem.

Naopak poprvé se Svojšického Podzimu zúčastnila skupina HEURÉKA z Kladna. Svěží moderní trampská kapela vznikla v roce 2010 a na naší trampské a country scéně nasbírala již několik úspěchů včetně vítězství v soutěži talent Country Rádia.

Folk rock a opět vlastní písničky přivezla pardubická skupina NAKOPR. Kapela, která se postupně usazuje na hudební scéně a na pódia vnáší spoustu pozitivní energie.

svojsicky podzim 2023 070

Jediným zástupcem tradiční trampské písně v letošním roce byla skupina CHRPA Chrudim. Chrpa je tradičním účastníkem Svojšického Podzimu a její interpretace trampských písní se nikdy neoposlouchá.

Po vystoupení skupiny Chrpa přišel čas na taneční vystoupení taneční skupiny Country baby - Chlumec nad Cidlinou.

svojsicky podzim 2023 080

Následovala vynikající country skupina Ládi Rylicha, skupina DANIELS. Hrají moderní country music a na jejich vystoupení se vždycky moc těším.

Po soutěžní části Svojšického Podzimu přišla řada na vystoupení letošního hosta, skupinu MICHAL TUČNÝ REVIVAL - Rtyně v Podkrkonoší. Ta patří mezi nejlepší české revivaly Michala Tučného a její vystoupení bylo skutečným vrcholem Svojšického Podzimu 2023.

svojsicky podzim 2023 099

Během jejího vystoupení se však již usilovně sčítaly divácké hlasy, které nakonec rozhodly o konečném pořadí soutěžních kapel.

    1. 1 místo: CHRPA – Chrudim
    2. 2. místo: KOYOTI – Rtyně v Podkrkonoší
    3. 3.místo: AJETO – Praha

Poté, co utichly mikrofony na pódiu Svojšického Podzimu, se rozezněly nástroje v Hospůdce v areálu, kde jsme navázali na přechozí večer a jamovalo se až do pozdních nočních hodin.

svojsicky podzim 2023 135

Velké poděkování patří oběma moderátorům – Drnovi a Vaškovi, za perfektní zvuk Áškovi a zá výborné občerstvení Sváťovi a Hezounovi.

© Tomáš Majk Vyhnálek

Dnešní den

Svátek má: ,
zítra: .

Příští vystoupení

Naše poslední CD

Naše odkazy

facebook fanklub

folktime

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Bandzone.cz

Novinky e-mailem

Přihlášení

Nejnovější fotografie

48_FTP_Horni_Jeleni_14
48_FTP_Horni_Jeleni_14
48_FTP_Horni_Jeleni_01
48_FTP_Horni_Jeleni_01
Mala_Losenicei_06
Mala_Losenicei_06
Mala_Losenicei_04
Mala_Losenicei_04