44. FTP Horní Jelení

44 ftp horni jeleni 1644. Festival trampských písní v Horním Jelení se konal tradičně v posledním květnovém víkendu na louce mezi RZ Radost a Norou. Znovu se potvrdilo, že umístění festivalu pod stan na louku festivalovému dění prospělo. Festival získal skutečně trampskou tvář a soukromí, které prospívá jak návštěvníkům, tak obyvatelům Horního Jelení.

V pátek večer vzplál slavnostní oheň, který již 44 let spolu s vlajkou stoupající na stožár zahajuje celý festivalový víkend. Úvodní slovo pronesl Plavčík, "kapitán" celého festivalu, a předal mikrofon René Rackovi Matláškovi, kterého známe jako kapelníka ostravské skupiny MAROD. Ten provedl účastníky slavnostního večera s vtipem a grácií. U ohně vystoupilo několik kapel, které se pak v sobotu účastnily soutěžního klání, a také další hosté.

Sobotní ráno přivítalo účastníky sluncem a modrou oblohou. Přihlášených 13 kapel nás také potěšilo jak počtem, tak jejich vyrovnanou úrovní. Do večerního finále postoupilo 9 nejlepších a jejich konečné pořadí bylo dalším překvapením festivalu.

ako první se umístili GRAJCIAR z Bratislavy a na dalších místech CAMNA z Litoměřic, T.H.S. BRZDAŘI z Olomouce, OTISK z Nového Rychnova, CHRPA z Chrudimi, STAŘÍ PRDI z Brna, T-QUARTET z Pardubic, CO DŮM DAL z Chocně a HUDLAŘI z Brna. Historicky poprvé, jako zahraniční účastník, dostala výborná kapela Grajciar i Cenu diváka. Posluchači ocenili vokály a u česky zpívaných písní brilantní češtinu. A do třetice si Grajciar zaslouženě převzal i ocenění za nejlépe zahranou píseň do roku 1950. Druzí, litoměřičtí Camna, se chlubí cenou za výkon kytaristy Jirky Chábery a brněnští Staří Prdi si odnáší ocenění za nejlepšího zpěváka - tím byl letos Jiří Píďa Látal.

Hlavním hostem festivalu byla letos kapela B.P.T. ze Zlína, loňský vítěz. Její dva členové zasedli v odborné porotě, které předsedal Bedřich Šedifka Röhrich, který také jako host ozdobil festivalové pódium a při závěrečném vyhlášení si opět letos odvážel ocenění pro nejstaršího účastníka festivalu. Jako další host vystoupil Tulák Charlie, také náš tradiční účastník. Všichni hosté sklidili, stejně jako soutěžící, bouřlivý potlesk a UMÍ.

Soutěžní maraton uváděl Martin Drn Nýdr, který patří mezi tradiční jistoty festivalového dění a svým klidem pomáhá k udržení nálady i pořádku v průběhu celého dne.

Když mluvíme o festivalu, musíme též zmínit skvělý výkon také již tradičního zvukaře Lukáše Áška Faltuse, kterého si pochvalují všechny kapely.

Zdena Riedlová, KFTP, z.s.

Dnešní den

Svátek má: ,
zítra: .

Příští vystoupení

Naše poslední CD

Naše odkazy

facebook fanklub

folktime

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Bandzone.cz

Novinky e-mailem

Přihlášení

Nejnovější fotografie

48_FTP_Horni_Jeleni_14
48_FTP_Horni_Jeleni_14
48_FTP_Horni_Jeleni_01
48_FTP_Horni_Jeleni_01
Mala_Losenicei_06
Mala_Losenicei_06
Mala_Losenicei_04
Mala_Losenicei_04