9. ročník Podlužanské kytary - 2019

podluzanska kytara 2019 01Co napsat k proběhnuvšímu devátému ročníku Podlužanské kytary?
Velké poděkování všem, kteří se zúčastnili, ale to dělám každý rok. Jak jinak ...

Víte, když se tak ohlédnu zpět tak musím se vší pokorou zkonstatovat, že když máte kolem sebe osadu a kamarády, na které se můžete spolehnout, je ten život hned o moc veselejší, ale to vám také neříkám nic nového ...
Letos bylo navíc vše tak trochu pod tlakem příprav mých 60 narozenin a to se, sem tam, trošce stresu a napětí nevyhnete.
Již v pátek se sjelo asi 100 kamarádů mi popřát k narozeninám hodně muzikantů kteří hráli až do rána někteří ani nešli spát.

V sobotu v 11 hodin jsme se sešli venku u stožáru a zahájil se 9 ročník Podlužanské kytary.

Taky nám proti všem předpovědím přálo počasí, tak že při sobotním slavnostním zahájení letošní Podlužanské kytary v 12.30 zněly tóny Kordovy trempské hymny za plného sluníčka. Tahle krása, na kterou melodii složil houslista Vašek Skoupý, vznikla v roce 1929 a my ji s hrdostí zpíváme, to abychom při vztyčování osadní vlajky prokázali náležitou úctu a to nejenom osadní vlajce, ale celému tomuto fenoménu jménem Tremping, který tolik milujeme ...

Dostalo se mi i náležitých gratulací k mým narozeninám za což všem moc děkuji. Dokonce jsem obdržel i vlastní bystu a to k pobavení všech kolem a k mému velkému potěšení . Pak už se hlavního slova ujal moderátor Martin Drn Nýdr. Všichni se přesunuli do sálu klubu a začala přehlídka gratulačnich kapel. Přijeli Country Colaps z Pardubice, Avizo z Jablonce nad Nisou, TK Duha z Čebína a KoYoTi ze Rtyně, Radka Nýdlová a Honza Partt,Ty a My z Visočiny,Pinďa se svým sdružením,Franta a Jirka T.O.Svatojánské proudy,Wostruha ze Dvora králové,Tulák Chárlí,T.Kvartet, Chrapoun Brzdaři Olomouc . Jako hosté vystoupil Tony Linhart z kapely Pacifik no a za domácí jsem si jako pokaždé přidal pár tónů já za basové podpory Vláďi Houdy na basu.

Sálem se ozýval frenetický potlesk a tradiční "Umí" a "divácká porota" měla moc těžkou práci rozhodnou, kdo že to byl letos nejlepší... Věřím, že to bylo těžké, ale jak to tak na soutěži bývá - vítězné stupínky jsou jenom všichni co hráli všem kamarádům pro radost.
Hlavní cenu získali za skvělé provedení KoYoTi ze Rtyně.
Těšíme se za rok na 10 ročníku Podlužanské kytary která se koná 24-26.4.2020.

Váš Sáša Samotář - Alexandr Prokeš.

Dnešní den

Svátek má: ,
zítra: .

Příští vystoupení

Naše poslední CD

Naše odkazy

facebook fanklub

folktime

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Bandzone.cz

Novinky e-mailem

Přihlášení

Nejnovější fotografie

48_FTP_Horni_Jeleni_14
48_FTP_Horni_Jeleni_14
48_FTP_Horni_Jeleni_01
48_FTP_Horni_Jeleni_01
Mala_Losenicei_06
Mala_Losenicei_06
Mala_Losenicei_04
Mala_Losenicei_04