Svojšický Podzim 2018

8.9.2018 proběhl již 18 ročník Svojšického Podzimu. Moderátorského mikrofonu se tentokrát ujali Radek "Tučňák" Ujčík a Monika "Mončičák" Špoláková. Ta letos zastoupila Drna, kterému nemoc nedovolila moderovat letošní festival. Jako tradičně program zahájila pořádající skupina Country Colaps.

Následovala skupina Františka Nedvěda mladšího HOT DOG BAND - Praha, která do Svojšic přivezla písničky legendárních Brontosaurů.

sp2018 08

Trochu irského folku dovezla CHVÍLE - Hronov; kapela, která ve Svojšicích účinkovala již po několikáté a zraje jako dobrá irská whisky.

Přesto, že Drn nemohl moderovat, účinkování s Colapsem a KoYoTama si ujít nenechal. Ikdyž se KoYoTi letos sešli teprve na Svojšickém Podzimu, radost z hraní jim to nevzalo a jako vždy hráli naplno.

Naopak poprvé ve Svojšicích zahrála skupina VERANDA z Jablonce n. N.. Před festivalem přišli o jednoho člena, ale odhodlání zahrát na Svojšickém Podzimu jim nechybělo. A tak narychlo sehnali banjistu a do Svojšic přijeli zahrát své country písničky.

sp2018 30

Tradiční trampskou skupinou, která se usadila v našem kraji a tedy i na pódiu Svojšického Podzimu je pardubická skupina T-Qartet.

Zástupcem bluegrassového žánru na letošním ročníku Svojšického Podzimu byla skupina HORIZONT - Havlíčkův Brod.

Zajímavou transformací prošla skupina The HILLBILLIES - Milovice. Dříve bluegrassový The Bluegrass Friends, několika násobný vítěz Svojšického Podzimu, tentokrát přivezl do Svojšic poprvé old-time music a myslím, že se to povedlo.

sp2018 55

Závěr soutěžní části festivalu pak patřil dalšímu tradičnímu účastníkui Svojšického Podzimu, legendární chrudimské skupině CHRPA.

Jako host na závěr festivalu vystoupila další legendární tramská skupina ZLATÝ OREL - Praha. Přesto, že kapela poslední rok zeštíhlela a hraje v obměněném obsazení bez zpěvačky a s novým basovým kytaristou, její vystoupení nemělo chybu, o čemž svědčil velký potlesk a asi pět přídavků.

sp2018 68

Během vystoupení Zlatého orla se již pilně počítaly hlasy, které nakonec rozhodly o konečném pořadí:

  1. The HILLBILLIES - Milovice
  2. CHRPA - Chrudim
  3. CHVÍLE - Hronov

Večer vyvrcholil country bálem, na kterém zahrála vítězná kapela The HILLBILLIES. Kapela hrála famózně a potvrdila, že její vítězství na Svojšickém Podzimu 2018 nebylo náhodou.

Nezbývá než to celé shrnout a podtrhnout. I letos plnoletý Svojšický Podzim se vydařil a již nyní se těšíme na ten příští.

AHOJ!

Za všechny pořadatele Tomáš "Majk" Vyhnálek

Dnešní den

Svátek má: ,
zítra: .

Příští vystoupení

Naše poslední CD

Naše odkazy

facebook fanklub

folktime

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Bandzone.cz

Novinky e-mailem

Přihlášení

Nejnovější fotografie

48_FTP_Horni_Jeleni_14
48_FTP_Horni_Jeleni_14
48_FTP_Horni_Jeleni_01
48_FTP_Horni_Jeleni_01
Mala_Losenicei_06
Mala_Losenicei_06
Mala_Losenicei_04
Mala_Losenicei_04