Na víkend 9. - 11. srpna jsem velice rádi přijali pozvání do Westernového městečka v Boskovicích. Nabídka zněla jasně: přijeďte si k nám zahrát a my poskytneme ubytování a celodenní program pro vás i vaše rodinné příslušníky. A tak jsme zabalili fidlátka a děti a v pátek 9. 8. vyrazili směr Boskovice.

western-boskovice-2013 283

Western park Boskovice je jedinečné westernové městečko v autentickém prostředí Divokého západu. Western park je vybudován ve starém pískovcovém lomu. Centrum městečka tvoří MAIN STREET ohraničená stylovými obchůdky, restauracemi a hotýlky. Náměstí dominuje Sand City Saloon. Vedle pak naleznete Rodeo arénu a před ní vodopád s jezírkem. Atmosféra městečka dodává indiánským a kovbojským příběhům to pravé kouzlo.

 

Ve western parku naleznete i indiánskou vesnici a zlatokopeckou osadu. Navíc ale také Ztracený svět - prehistorický park, který nabízí více jak šedesát modelů již dávno vyhynulých tvorů v krásném prostředí bývalého pískovcového lomu s vodopádem a činnou sopkou. Nově otevřené lanové centrum nabízí zábavu a adrenalin pro celou rodinu. Celkem 43 středně obtížných lanových překážek ve výšce mezi stromy. Celodenní program nabízí zábavu nejen pro rodiny s dětmi, školní výlety a firemní akce, ale pro všechny, kdo mají chuť se bavit nebo přijet na romantickou dovolenou.

Do Boskovic jsme dorazili kolem 16. hod. Protože v celém areálu zábavního parku Boskovice se přijímá pouze místní měna WESTERN DOLARS, museli jsme rovnou po příjezdu navštívit místní směnárnu. Následovala krátká prohlídka westernového městečka a poté jsme si vyzvedli klíče od ubytování. Ubytovali nás v exkluzivních srubových apartmánech s komfortem tříhvězdičkového hotelu v klidné části Western parku.

western-boskovice-2013 358

Po ubytování jsme vzali nástroje a usadili se na verandě Sand City Saloonu, kde jsme hráli až do 20. hodiny, kdy v saloonu začal country bál se skupinou Cvykr. Tam jsme vydrželi až do pozdních nočních hodin.

V sobotu dopoledne jsme vyplnili našimi hudebními vstupy dopolední část westernového programu. Program je složený z komediálních představení doplněných soutěžemi a hrami nejen pro děti. Naše děti se zapojily i do celodenní hry Putování za tajemstvím ducha hojnosti. Během té si mohly vyzkoušet rýžování zlata, střelbu z praku, hod tomahawkem, střelbu z luku a další dovednosti.

Po obědě jsme se přesunuli k restauraci Four Roses, kde jsme hráli až do 18. hod. Také jsme stihli navštívit Ztracený svět a lanové centrum. Krom dětí se do horolezeckých postrojů statečně zavěsila i Jitka.

western-boskovice-2013 236

Po 18. hodině jsme se opět odebrali k Sand City Saloonu. Tam naše místo mezitím obsadila další kapela. Jak se za chvíli ukázalo, byla to již legendární bluegrassová skupina Modrotisk z Jablonce. Po necelé hodince poslouchání nás konečně začali svrbět prsty, vyndali jsme své nástroje a společně s Modrotiskem si zajammovali. Byl to pro nás velký zážitek a parádně jsme si to užili. Ani jsme nedbali toho, že uvnitř v soloonu začal country bál se skupinou Appaloosa.

western-boskovice-2013 288

V neděli ráno jsme se pobalili, udělali pár fotek a ještě si zahráli před saloonem. Kolem poledního jsme se pomalu začali rozjíždět. Dědek s rodinou směr Šumava, kam jeli na dovolenou. Majk se Zuzkou a dětmi domů. Kolem 15. hod. pak odjel směr domov i zbytek kapely.

Ve Western parku v Boskovicích jsme prožili opravdu nádherný víkend, plný zážitků. Pokud to bude možné, rádi tam zase někdy zavítáme.

western-boskovice-2013 327