38-FTP-2013_044     38. ročník Festivalu trampské písně se uskutečnil o víkendu 24. - 26. 5. 2013. Jako každý rok jsme se přípravě na tento festival věnovali s plným nasazením a moc se do Horního Jelení těšili. Jako téměř každý rok nás ale čekal deštivý víkend. Přesto jsme do Jelení vyrazili i s dětmi a nakonec to s tím deštěm nebylo ani tak strašné.

Páteční večer jsme si zahráli společně se skupinou KoYoTi jak u festivalového ohně, tak i u stánku Medáčků.  Bohužel jsem (Majk) ztratil hlas hned při první písničce a tak jsme po celý zbytek víkendu byli ochuzeni o jeden hlas a museli tomu přizpůsobit i festivalový program.

V sobotu ráno se festivalový program přesunul do sokolovny, kde od 10 a 14 hodin proběhli soutěžní předkola. V prvním předkole si svoje vystoupení odbyli mimo jiné i KoYoti. Bohužel můj hlas tam podstatně chyběl a nezachránil to ani Drn.

V odpoledním předkole pak přišla řada na Country Colaps, který doplnila Dědkova Barča. Bohužel jsme museli vypustit písničku Horký železo, kterou zpívám já. Jako písničku pro zvukaře jsme zvolili Dobrej den od Pacifiku, což byla trochu drzost, když v porotě seděl Tony Linhart. Naše soutěžní písničky byly: Bessie (povinná píseň do 50. let), Naschville a Plácek v údolí. Vystoupení se nám nakonec vydařilo, o čemž svědčil postup do večerního finále, který se nám podařil po dlouhých šesti letech.

38-FTP-2013_129

Do finále nakonec postoupili:

 • Kati - Brno
 • Chrpa - Chrudim
 • Co dům dal - Choceň
 • Marod - Ostrava
 • Červen 29 - Třebíč
 • B.P.T. - Zlín
 • Dřeváci - Slaný
 • Country Colaps - Pardubice

Protože jsme měli hrát až poslední, šli jsme se občerstvit a taky si trochu zahrát na koupaliště. Někteří z nás se chystali jet po vystoupení domů a tak jsme si sbalili své věci a pak se vrátili opět do sokolovny, abychom si užili finále.

Po našem vystoupení, ve kterém jsme zahráli písničky Babička Dalila, Stopař a Lákání, proběhlo konečné vyhlášení výsledků:

U diváků zvítězila skupina Červen 29 - Třebíč

Porota ve složení Tony Linhart, Milada Babula Handlířová, Béďa Šedivka Röhrich, Jan Jelen Novotný a Sandy Nosek nakonec rozhodla takto:

 1. B.P.T. - Zlín
 2. Chrpa - Chrudim
 3. Kati - Brno
 4. Dřeváci - Slaný
 5. Marod - Ostrava
 6. Co dům dal - Choceň
 7. Country Colaps - Pardubice
 8. Červen 29 - Třebíč.

Nejlepší zpěvačkou byla sopranistka z B.P.T. Zlín, nejlepším hudebníkem byl banjista z Dřeváků Slaný, nejlépe zahraná píseň do 50 let byla píseň Cariboo od B.P.T. Zlín. Nejlépe zahranou písní vlastní tvorby bylo Údolí medvědů v podání skupiny Marod Ostrava.

Celý festival byl zakončen v neděli v 10 hodin na koupališti, kde se na závěr ukázala vítězná skupina a byla spuštěna pořadatelská vlajka.

Další informace na webu www.kftp.cz/festival.