Trosecký Širák

trosky2011     20. srpna 2011 se uskutečnil čtvrtý ročník Troseckého Širáku, potřetí za sebou s naší účastí. V minulých letech se nám na Troskách vždycky moc líbilo a tak se tento trampský festival stal naší srdeční záležitostí.

     Stejně jako v loni jsme sebou vzali i colapsáckou omladinu. Majk se Zuzkou a dětmi Vojtou a Verčou a Dědek s Barčou vyrazili do Českého Ráje již ve čtvrtek. Utábořili se v tábořišti Svitačka jen kousek pod hradem a podnikli několik výletů za dominantami Českého Ráje.

 

 

 

     V sobotu odpoledne jsme se všichni sešli na hradě Trosky. I Jitka sebou vzala vnoučky a tak jediný, komu nebyly děti svěřeny, byl Blendy. Kolem půl sedmé večer byl zapálen slavnostní oheň. V letošním roce jsme měli tu čest zahrát Vlajku a poté zahájit festival. Ani letos s námi nebyl Jeff. Atmosféra hraní na nádvoří hradu je opravdu nepopsatelná a znatelná podpora publika nás podpořila k výbornému výkonu. Oproti jiným festivalům jsme také měli před sebou tanečníky, kteří se starali v doprovodném programu o předtančení.

phoca_thumb_l_trosky_2011_17

    Po nás přišla řada i na další účinkující. Skupinu Domino z České Třebové a trampského písničkáře "Wendy" Vaníčka z Nového Bydžova. Velice veslé vystoupení předvedli Jičínští Kanci. Ti pobavili svým humorem i výběrem repetoáru.

phoca_thumb_l_trosky_2011_21

     Po jejich vystoupení přišlo na řadu překvapení večera. Hrad navštívila bílá paní z hradu Okoř se dvěma ohnivými ženami. Hudební závěr festivalu pak patřil opět nám a společně se skupinou Domino jsme zahráli několik osvědčených trampských hitů.

    Festival, stejně jako v minulých ročnících, provázel svým slovem kamarád Fred Jedlička a navštívilo ho asi 200 diváků.

     Zatím co naše dětičky již dávno spaly a někteří kamarádi také zalezli do spacáků, aby strávili noc na hradě, my jsme ještě s těmi, kteří nechtěli spát, hráli na prvním nádvoří skoro až do rána.

Dnešní den

Svátek má: ,
zítra: .

Příští vystoupení

Naše poslední CD

15 let

Reklama

Naše odkazy

facebook fanklub

folktime

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Bandzone.cz

Novinky e-mailem

Přihlášení

Nejnovější fotografie

Countrybal_Ronova_nad_Doubravou_03
Countrybal_Ronova_nad_Doubravou_03
Jamovani_2024_03
Jamovani_2024_03
Countrybal_Ronova_nad_Doubravou_02
Countrybal_Ronova_nad_Doubravou_02
Jamovani_2024_08
Jamovani_2024_08