V sobotu 21.3. se konalo Podorlické kolo Porty v Kostelci nad Orlicí. Toho jsme se po roční odmlce zúčastnili také my. Do sdruženého klubu Rabštejn jsme přijeli krátce po poledni, rychle jsme se zaregistrovali a utábořili se v místním výčepu, kde jsme se občerstvili. Začátek festivalu byl ve 13. hodin a soutěž zahájila skupina Fukanec. Na nás přišla řada až po přestávce kolem půl čtvrté a tak jsme se šli rozezpívat zpátky do výčepu. Na naše vystoupení jsme si připravili písničky Je hezkej den, Spolu se toulat, Horký železo a Přišel pátek.

Porta09_8

Přesto, že Podorlické kolo Porty bylo jedno z nejsilněji obsazených kol, tak se bohužel letos nesešlo větší množství diváků. I když jsme tady neměli žádné své fanoušky a sál byl spíše zaplněn ostatními účinkujícími, hrálo se nám dobře. Sice jsme se nevyvarovali několika drobných chyb, ale měli jsme z vystoupení dobrý pocit a bylo to znát i na přívětivé odezvě diváků.

Porta09_27

Dokonce se nám dostalo té cti zahrát Vlajku před vyhlášením výsledků. Předtím jsme ale zašli na pohovor s porotou. Ta nám připomněla naše chyby a její kritika se vlastně nelišila od těch v minulých ročnících. Holt my už asi lepší nebudeme. Pak došlo k vyhlašování výsledků a k našemu překvapení jsme získali 2. místo v hodnocení diváků, když za námi se umístili Bossorky a na prvním místě skončil Kamion.

Porta09_32

Další výsledku už rozhodovaly o postupu do finále a semifinále Porty.

Autorská Porta:
1.místo - Petr Šotta s písní „ Pospíchej koníčku “postup do Ústí nad Labem  
2.místo - Ladislav Škrdla s písní „ Láska páska “postup do Ústí nad Labem  
3.místo - David Chládek s písní „ Paměť “

Interpretační Porta:
1. místo - Bossorky - Úpice postupují do českého národního finále do Řevnice   
2. místo Šeginy - Praha postupují do českého národního semifinále do Řevnice   
3. místo Petr Šotta - Slatiňany

Po vyhlášení výsledků přišla řada na vystoupení hosta, kterým byl vítěz loňské porty PŘELET M.S. Podorlickým kolem tradičně provázel moderátor ČRo Hradec Králové Franta Mifek.

 

© Majk.