Tak jako v předchozích čtyřech letech i letos jsme se vypravili na Festival trampských písní v Horním Jelení. 25. května jsme jako první do horkého odpoledne vyrazili já s Blendym. Dojeli jsme do Jelení kolem páté hodiny v podvečer. Nejdříve proběhlo mohutné vítání a zdravení se s kamarády, které jsme dlouho neviděli. Hned potom jsme se zašli osvěžit k pivnímu stánku a zchladit přehřátý organismus. Po zaregistrování kapely a vylosování soutěžního pořadí jsme vybalili nástroje a trochu se rozezpívali.

První pivo

 

Kolem 20. hodiny dorazila Iveta s rodinou. Drn bohužel v pátek chyběl, protože musel do práce, a tak jsme to museli zvládnout ve třech. K hraní u ohně jsme si vylosovali pořadové číslo 4 a tak na nás přišla řada poměrně brzo po zapálení. Rychle jsme vybrali tři písničky a hurá k slavnostnímu ohni. Tam zahájili večerní program loňští vítězové Kamarádi staré řeky. Pak následovali Brzdaři z Olomouce a Pekaringo Bratislava. Pak už přišla řada i na nás. Zahráli jsme Světýlka svíček, Do rána toulám... a Čekej na můj Jambo jet. Docela nás potěšilo jednoduché nazvučení ohňového pódia, které bylo letos novinkou.

Colaps u ohně

Následovali další přihlášené kapely. My jsme si ještě počkali na Chrudimskou Chrpu a pak už se věnovali volné zábavě. Ivča jela po koncertě domů, zatím co já s Blendy reprezentovali kapelu. Již tradičně jsme zi pěkně zahráli s T.S.Pozůstalostí z Kuřimi.

Ráno po probuzení (mém probuzení, Blendy ani nespal) a po dobré snídani, kterou nám uštědřili kamarádi, jsme vyrazili do místní sokolovny. Tam úderem 10. hodiny začalo první předkolo.

V tom vystoupili skupiny:

 1. Domüno Česká Třebová
 2. Býbr Olomouc
 3. Volnost Česká Třebová
 4. Trampská sešlost Pozůstalost Kuřim
 5. Chrpa Chrudim
 6. Pekaringo Bratislava
 7. Kamarádi Staré řeky Beroun

Vítězná Chrpa

Kolem 13. hodiny dorazily naše drahé polovičky s našimi ještě dražšími potomky - Zuzka s Vojtíškem a Hanka s Danielkou. Tím jsme způsobili trochu pozdvižení mezi kamarády, kteří se sesypali na naše drobečky. V zápětí dorazil i zbytek kapely. Do druhého předkola jsme nastupovali s pořadovým číslem 2 a tak jsme spěchali naladit a přehrát repertoár. Pro letošní rok jsme si vybrali písničky Amerika, Japonečka (povinná píseň do 50. let), Horký železo a Nezapomínej. Přes úporné vedro, které nejvíce působilo na nevyspalého a nenajedeného Blendyho, se nám vystoupení povedlo a díky hlasům diváků se nám podařilo postoupit do finále.

Colaps...

Druhé předkolo:

 1. Brzdaři Olomouc
 2. Country Colaps Pardubice
 3. Sešlost Praha
 4. Kamion Hronov
 5. Co dům dal
 6. Sešlost

Po druhém kole jsme se šli najíst do naší oblíbené hospůdky a cukrárny. Přesto, že se kolem honily bouřkové mraky a dusno bylo přímo úporné, spadlo během odpoledne jen pár kapek.

V 19. h. začal večerní program. Ten zahájilo vyhlášení nejmladšího účastníka. To jsme vyhráli vlastně tuplovaně, protože naše dvě miminka byla nejmladší. Ale vítěz může být jen jeden a tím se stala Blendyho Danielka.

Nejmladší účastnice Danielka

Večerní koncert zahájili jako hosté Chudinkové z Prahy, kteří předvedli moc pěkný a zábavný hodinový program. Pak už následovalo finále, do kterého postoupilo 9 skupin. My jsme ve finále zahráli Rikatádo, Pane můj a Elektrickou řeku. Konečné zúčtování nás posunulo na 6.-8.místo hodnocením od poroty a na 5. místo od diváků.

Konečné pořadí:

1. Chrpa Chrudim
2. Pekaringo Bratislava
3. Kamarádi Staré řeky Beroun
4. Domüno Česká Třebová
5. Brzdaři Olomouc
6.-8. Sešlost Praha, T. S. Pozůstalost Kuřim, Country Colaps Pardubice
9. Býbr Olomouc

Předávání cen

Festival vyvrcholil galakoncertem tří nejlepších kapel, který důstojně zakončil tento skvělý festival. Přejeme Fredovi a všem jeho kamarádům, kteří se na festivalu podílejí, aby jim to vydrželo i do dalších ročníků.

Více informací o festivalu na http://www.kftp.cz/

Majk