31. FTP Horní Jelení

O víkendu 26. - 28. 5. jsme se již po páté zúčastnili 31. Festivalu trempských písní v Horním Jelení. Počasí bylo přesně takové, jaké slíbili meteorologové - deštivé. To nás v páteční večer vyhnalo do místní hospůdky. Pátečního vystoupení u ohně jsme se ale zúčastnili. Počasí se podepsalo na Ivetiných hlasivkách natolik, že prakticky nezpívala. Potom jsme se zahřáli gulášem a hurá zpět do suché hospody.
Páteční večer se protáhnul až do sobotního rána, takže jsme málem zaspali začátek festivalu, který byl stanoven na 10. hodinu dopolední. Cestou nás zastihla navíc nepříjemná SMS od Ivety, že má horečku a nemůže přijet. Na vystoupení s námi se necítil ani Tom a tak jsme to museli zvládnout ve třech. Trochu jsme pozměnili repertoár a dík tomu, že jsme si vylosovali až druhé kolo, mohli jsme se na nastalou situaci připravit. Kolem 15. hod. přišla řada konečně na nás. Před námi hráli Bratři, kteří si vždycky dávají na čas, ale nakonec jsme se dočkali my i diváci. Zahráli jsme písničky: Je hezkej den, soutěžní do 50. let Recept na zdraví, Votřískanou basu a Horký železo. Přesto, že jsme do toho dali všechno, na postup do finále to letos nestačilo.
Festival vyvrcholil kolem 19.hod. vystoupením hostů Tuláka Charlieho a skupiny Vorvani. Po 20. hod. začalo finále deseti nejlepších skupin. Toho jsme se už nezúčastnili a protože únava nás zmáhala a počasí se horšilo, vydali jsme se domů.