Ve dnech 24.-26.5.2002 se naše skupina zúčastnila 27. ročníku festivalu trempských písní v Horním Jelení. Na tento soutěžní festival jsme se připravovali zhruba od začátku roku a z plánovaných deseti písní jsme se naučili jenom šest. Ale protože jsme nejeli do Horního Jelení vyhrát, ale zahrát si, vypadala podle toho i poslední zkouška před festivalem. S jistotou, že máme natrénováno a dobrou náladou jsme porazili nejednu láhev. V pátek jsme vyrazili ve dvou etapách směr Horní Jelení. První vyrazila skupina Dědek, Drn a Majk. Měli za úkol dorazit na ubytovací místo a rozbít tábor. Tak se taky stalo. Po uvítání a pozdravení se s pořadately byla nalezena vhodná parcela pro naše stany. Sousedé byli veselí, vydrželo jim to do chvíle, kdy přípravná skupina postavila pátý stan. To je humor trochu přešel, ale jen na chvíli. Okolo 19 hodiny dorazil i zbytek skupiny, Blendy s Pepínem a Iveta. To byl ten pravý čas na prezentaci, kde jsme si vylosovali pořadí, ve kterém budeme vystupovat jak u pátečního ohně, tak v sobotu v sokolovně při soutěžním kole. Nám připadlo číslo 4 v dopoledním programu. Okolo 21. hod. byl slavnostně zapálen oheň a zahájen festival. Součástí programu bylo vystoupení skupin, které se festivalu zúčastnily. Bohužel ne všechny přihlášené kapely přijeli už v pátek. My jsme to rozbalili naší klasickou směsí od táboráku a myslím, že jsme byli dost dobrý. Po odehrání všech účinkujících se zábava přenesla do jednoho ze stanů blíže k občerstvení. Tam někteří členové vydrželi až do pozdních nočních hodin.

Zapálení ohně

 

V sobotu ráno, po krátké snídani v trávě, jsme se vydali do sokolovny, kde v 10:00 začal festival. Tam taky dorazil náš sympatický fan-club. Když jsme byli v nejlepším ladění, vzpomněl si někdo z nás, že na pódiu nejsou stojany na noty. Protože většina členů si není schopna zapamatovat ani jak se jmenují, natož pak náročný text vybraných písní, musel Drn do tábora pro stojany. Shodou okolností však skupina Lístek, která měla vystupovat před námi, to zřejmě večer natáhla a přijela trochu déle. Museli jsme začít místo nich na třetím místě. To by nebyl takový problém, pokud by Drn nebyl pro ty stojany. Naštěstí moderátor byl dost výřečný a tak jsme měli čas, abychom našli pódium. Je pravda, že ne všichni stihli naladit, ale to se u nás ztratí. Své vystoupení jsme začali písničkou Kanada kouzla zbavená a dále pokračovali soutěžními písničkami Votřískaná basa, Lokálka a Ženy. Pódium a skvělé (i když dopoledne ne příliš početné) publikum jsme opouštěli za slov jednoho z moderátorů: ,, Tak to byl Colaps." Je pravda, že Dědek chtěl zdůraznit náš výkon tím, že se pokusil odtáhnou aparaturu na šňůře od kytary někam do zákulisí, ale porotu tím nijak neovlivnil.

Country Colaps na FTP 27

Program festivalu dále pokračoval oběma základními koly , semifinálem a finálem. Do semifinále se dostaly opravdu skvělé kapely. Čtyři z každého kola a jedna na přání diváků. Jak někdo vtipně poznamenal, skončili jsme šestnáctí ze čtrnácti kapel, atak jsme po večeři měli dostatek času si semifinále vychutnat. Trochu nás mrzelo, že hodně skupin opakovalo písničky ze základních kol. No, možná, že jiný neznaj… Jelikož program byl dost náročný a v sokolovně dusno, na finále jsme už nevydrželi. Tak kolem půlnoci jsme se odebrali do tábora, kde se povečeřelo a v začínajícím dešti jsme se ještě pár hodin bavili a zpívali.

dsc00075

V neděli dopoledne, po nepříjemném, až odporném Pepínově budíčku nastalo balení. V 10 hodin byla slavnostně stažena vlajka a festival ukončen. My jsme ještě navštívili výstavu fotografií a pak jeli domů.

Stažení vlajky

Abych nezůstal dlužný výsledky festivalu:
1. místo - Rosa - Litomyšl
2. místo - Ozvěna -Brno
3. místo - Lístek - Praha
4. místo - Pupkáči - Lipník n. Beč.
5. místo - Volnost - Česká Třebová
6. místo - Šiny - Liberec
7. místo - Harvestri - Bratislava
8. místo - Pedro - Pardubice
9. místo - Sešlost - Praha

Více informací na : http://kftp.unas.cz/ .

{jcomments on}