Svojšický Podzim 2016

Jaký byl Svojšický Podzim 2016? Zkrátka báječný.

Celý víkend provázelo nádherné "letní" počasí a již v pátek se sešla slušná parta kamarádů, takže v Hospůdce v areálu se hrálo a tančilo téměř do ranních hodin.

V sobotu 10. září pak již všechno klapalo jako na drátkách. Úderem třinácté hodiny byl zahájen 16. ročník festivalu Svojšický Podzim. O to se tradičně postarala pořadatelská skupina Country Colaps za podpory dvou moderátorů Martina "Drna" Nýdra a Radka "Tučňáka" Ujčíka.

Po té se již rozjela soutěžní část festivalu. Po Country Colapsu vystoupila skupina BETA BAND z Českého Brodu. Následovala hronovská skupina TOLERANCE. Parádní country přivezla do Svojšic skupina WOSTREJ KARTÁČ - Holšice

svoj podzim 2016 01

Pěkně provedený bluegrass z Ostravy předvedla skupina WHISKEY BEFORE BREAKFAST. Ta již ve Svojšicích účinkovala po několikáté, stejně jako NAWOSTRO - Červené Pečky. Nawostro patří mezi tradiční country kapely a pro pobavení široké veřejnosti korunovalo své vystoupení netradičním darem pro Tučnáka k jeho narozeninám. Jako dík za jeho dlouholetou spoluprácí ho obdarovali pravým živým nefalšovaným pštrosem  Emu.

Jako další vystoupila na svojšické pódium trampská skupina T.O. MĚSÍČNÍ ÚDOLÍ. Tato mladá skupina účinkovala ve Svojšicích již v loňském roce a během celého roku o sobě dávala znát. Její letošní vystoupení ji nakonec vyneslo konečné 1. místo.

svoj podzim 2016 02

Následovala skupina KoYoTi ze Rtyně v Podkrkonoší a Pardubic, kde se kromě Petra "Kokina" Kaněry a Páji Volfa účinkují dva z pořadatelů Svojšického Podzimu Martin "Drn" Nýdr a Tomáš "Majk" Vyhnálek.

Comback na Svojšickém Podzimu si zažila skupina BRATŘI ze Zrnětína u  Litomyšle, která v počátcích festivalu několikrát Svojšický Podzim vyhrála.

Loňským nováčkem ve Svojšicích byla skupina PIVO ZDARMA - Kuřim která si svým výkonem zasloužila prestižnější čas na Svojšickém Podzimu a předvedla nám parádní "brněnskou" trampskou muziku. Stejně tak podruhé ve Svojšicích zahrála skupina T. KVARTET, přesto že její členové jsou již matadoři svojšického festivalu.

Dalším tradičním účastníkem, tentokrát z folkového soudku je skupina NAOPAK - Dobříš, která letos ve Svošicích získala již po čtvrté 3. místo.

Festival se tak dostával do těch správných obrátek a jeden perfektní výkon střídal druhý. Druhé místo si nakonec vysloužila skupina OTISK z Nového Rychnova. Neméně kvalitní výkon předvedla skupina CHRPA - Chrudim, která se však letos musela obejít bez ocenění.

svoj podzim 2016 04

Soutěžní část festivalu zakončilo vystoupení skupiny HLUBOKÉ NEDOROZUMĚNÍ. I ta se Svojšického Podzimu zůčastnila již po několikáté a jejich vystoupení je vždy příjemným zážitkem.

Vrcholem Svojšického Podzimu bylo vystoupení folkové legendy Vojty "Kiďáka" Tomáška. Ten se do Svojšického areálu vrátil po více než 20 letech, kdy pravidelně vystupoval na Svojšických Slunovratech a Letorostech. Ani tentokrát nechyběli písničky, které takřka zlidověly - jako například Česačů bavlny bál, Nebe plné koní, Bílej tirák, Toulavej a mnoho dalších. Ta třičtvrtě hodinka určená pro jeho vystoupení utekla jako voda a diváci by chtěli další a další přídavek.

svoj podzim 2016 06

foto Honza Pavouk Šotola

Po vystoupení Vojty "Kiďáka" Tomáška již následovalo vyhlášení výsledků. Diváci letos rozhodli o konečném pořadí takto:

  1. T.O. Měsíční údolí - Ústí nad Orlicí
  2. OTISK - Nový Rychnov
  3. NAOPAK - Dobříš

Místo vítězné skupiny, jejíž část mezitím odjela, se s festivalem rozloučila druhá skupina v pořadí - OTISK.

Po té už se veškeré dění přesunulo do Hospůdky v areálu, kde následoval tradiční country bál, o který se v letošním roce muzikantsky postarala pořádajícícÍ skupina COUNTRY COLAPS. Parádní zábava provázela celý večer a tančilo se až do půl druhé v noci.

svoj podzim 2016 07

Děkujeme všem návštěvníkům, stejně jako všm kamarádům, kteří nám pomáhají s uspořádáním tohoto bezvadného festivalu. Děkujeme také Áškovi, bez kterého si již festival ani nedokážeme představit, za parádní zvuk a nemalou měrou i oběma moderátorům Drnovi a Tučňákovi.         Těšíme se opět za rok...

© Tomáš Majk Vyhnálek

Dnešní den

Svátek má: ,
zítra: .

Příští vystoupení

Naše poslední CD

15 let

Reklama

Naše odkazy

facebook fanklub

folktime

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Bandzone.cz

Novinky e-mailem

Přihlášení

Nejnovější fotografie

Jeziskova_vnoucata_DD_HM_01
Jeziskova_vnoucata_DD_HM_01
Jamovaji_s_Colapsem
Jamovaji_s_Colapsem
slet_carodejnic
slet_carodejnic
Country_bal_Luciei_01
Country_bal_Luciei_01