DSCN5133Již po šesté se sešli 18.4. příznivci dobré zábavy na Podlužanské kytaře v country saloonu u Saši T.O. Samotář v Podlužanech.

A letos nemuseli opravdu litovat, neboť Saša sezval opravdu dobré  muzikanty a nebylo jich málo celkem 14, a jako hosté vystoupili hl. Pořadatel Saša a kamarád Jindřich Šmejkal – Durango z trampského klubu Desperádo, pro ty kterým toto jméno nic neříká je to autor překrásné trampské písničky "Trampská mše" . A to nebylo všechno, protože sheriff Tramp klubu Praha dovezl na festival kamaráda Tonyho Linharta z Pacifiku a ten se nemusel nechávat dlouho přemlouvat, aby rovněž vystoupil a Tony to velmi rád učinil, protože si na rozdíl od jiných umělců v tomto žánru na nic nehraje, je jeden z nás trampů a samozřejmostí bylo, že pro kamarády vystoupil bez nároku na odměnu.

Kdo, že to tady mimo již zmíněných kamarádů vystupoval?

Duo Svate jBill, Duo medvídek a kamarádi z Vrchlabí, Wostruha ze Dvora Králové nad Labem, Country Colaps Pardubice, Franta a Jirka z T.O. Svatojánských proudů, Duo Šakal a Kukačka, KoYoTi Pardubice a Rtyně, Spolktrio Liberec, loňský vítěz Avizo Jablonec nad Nisou, Choroši Střední Čechy, T.O. Měsíční údolí, Otisk Vysočina a Chrpa Chrudim v novém složení.

Zahájení festivalu začalo v 10,00hod venku vztyčením osadní vlajky a pak už to šlo jak po drátě. První polovina se odehrála venku, ale pak se ochladilo, tak jsme se přesunuly dovnitř, do tepla a tam to zase jelo tak jak má. Končili jsme v 22,00hod. Moc děkuji za pěkné trempské písně Frantovi a Jirkovi z Prahy. Též děkuji duetu Šakal Kukačka z Děčína za pěkné písně které vezmou za srdíčko a jsou z vlastní tvorby.

Tento festival není soutěžní, ale diváci mají možnost svým hlasováním určit svého nejlepšího favorita a tak se stalo i letos.
Na 3. místě se umístili Duo medvídek a kamarádch z Vrchlabí, 2. Avizo z Jablonce ( stále se drží na předních pozicích ) a vítězem se stal osadní soubor z T.O. Měsíční údolí.

Za zvukovým pultem stál kamarád Drn a jeho pomocníkem byl kamarád Majk. S mikrofonem představil všechny Fred Jedlička a v doprovodném programu festivalu byla i obchodně-propagační akce trampského muzea v podobě kamaráda Cmundy, který všem děkuje za podporu trampskému muzeu. Kamarád Saša se svými pomocníky zejména svoji přítelkyní Ivou, babičkou s dědkem, Maruškou, Ivou ze Dvora a dalšími... se i letos a to již po šesté zhostil své organizace na výbornou a všichni odjížděli domů velmi spokojeni nabity hezkými hudebními zážitky. Pomalu a jistě si tento festival razí cestu mezi pravidelnými festivaly a to také díky hlavnímu sponzoru městu Rožďálovice, který tento festival podporuje. Pravidelně zakotvil v měsíci dubnu a tak nezapomeňte kamarádi v dubnu 2016 opět zavítat k Sašovi do country saloonu v Podlužanech.