O kouři z narozeninového ohně a budoucnosti trampského muzea

Téměř dvě a půl stovky kamarádů z celé republiky, také ze Slovenska a dokonce i z Kanady, přijalo na druhý květnový víkend pozvání Freda (Jedličky), jehož jméno je neodlučně spjato s Festivalem trampských písni v Horním Jelení a mobilním trampským muzeem. V tomto datu totiž Fred uspořádal naprosto výjimečnou oslavu svého životního jubilea - ze všech stran kulaté šedesátky. Pojal tuto událost stylově a velkoryse - jako osobní soukromý potlach v kruhu blízkých přátel. U večerního ohně mu pak svůj hudební dárek předávaly víc než dva tucty trampských kapel a sólistů.

fred60 1

 

A nezůstalo jen u dárků od gratulantů jubilantovi, v průběhu večera totiž naděloval netradičně i oslavenec sám. Několik desítek krásně malovaných placek si odváželi nejen vystupující, ale i ti, kterým tak chtěl Fred poděkovat za dlouholetou pomoc jak při pořádání festivalu, tak při budování mobilního muzea s trampskými artefakty.

Navíc část expozic zmíněného soukromého muzea mohli přítomní zhlédnout v obou víkendových dnech i přímo na místě, protože Fred se svými přáteli pro ně připravil tohle mimořádné překvapení ve vypůjčené mobilní hale přímo na místě oslav v Horním Jelení. Muzeum se díky Fredově neutuchajícím snahám utěšeně rozrůstá o další exponáty a archivní materiály a momentálně se zvažuje dokonce možnost zřízení stabilní trvalé expozice. Nabídek místa pro tento projekt se sice vyskytlo už několik, ale je nutné pečlivě zvážit veškeré dané okolnosti a podmínky obou stran a dohodnout se na nejoptimálnější volbě. To je pro Fredův muzejní štáb v současné době jeden z nejdůležitějších bodů. Jsem přesvědčená, že Fred a okruh kamarádů kolem muzea to zvládnou na jedničku, což ostatně dokázali už několikrát i v minulosti.

fred60 2

To bylo mimo jiné také jedno z hlavních témat, která se na oslavě přetřásala. A aby přitom kamarádům nekručelo v žaludku a nelepil se jim jazyk na patro, Fredovo dlouho dopředu avizované pozvání zahrnovalo i stylové pohoštění báječnými jitrničkami, tlačenkou, sekanou a řadou dalších laskomin, jakož i napojení pivem či limonádou.

Navíc Fredův široký akční rádius v řadách trampských kamarádů dokázal spojit na jednom místě lidičky, kteří by se možná jinak ani nepotkali, třebaže trampské stezky jsou hodně propletené. A to bylo další nadstavbové plus téhle květnové vydařené sleziny, jejímž ústředním bodem byl jeden čerstvý činorodý šedesátník. 

Dnešní den

Svátek má: ,
zítra: .

Příští vystoupení

Naše poslední CD

15 let

Reklama

Naše odkazy

facebook fanklub

folktime

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Bandzone.cz

Novinky e-mailem

Přihlášení

Nejnovější fotografie

Jeziskova_vnoucata_DD_HM_01
Jeziskova_vnoucata_DD_HM_01
Jamovaji_s_Colapsem
Jamovaji_s_Colapsem
slet_carodejnic
slet_carodejnic
Country_bal_Luciei_01
Country_bal_Luciei_01