Country klub Samotář v Podlužanech uspořádal ve dnech 18 – 19. dubna již pátý ročník Festivalu ,,Podlužanská kytara".

V pátek v salonu proběhla nejprve oslava 55 let hlavního pořadatele na kterou se sjeli jeho nejbližší kamarádi, aby mu popřáli, během večera se pak zpívalo dlouho do noci.

Podluzanska katara 2014 01

Druhý den ráno započali přípravy na 5. Podlužanskou kytaru, která před polednem byla zahájena nejprve vystoupením sólisty Svaťáka Františka Holzknechta, sherifa T.O. Velká medvědice z Mostku. Jako druzí vystoupilo duo z T.O. Svatojánské proudy a to kamarádi František Vytiska a Jirka Kyselka. Po nich přišlo na řadu další duo až ze Severu Čech Šakal a Kukačka, kde právě Ivan Strnad se svoji manželkou ukázali průřez Šakalovou písničkovou tvorbou.

Následovala skupina Avizo z Jablonce nad Nisou, která tady na prvním ročníku tohoto festivalu byla založena. Následovala je nejvzdálenější skupina Šíny z Ostravy a celý festivalový maraton zakončila skupina Country Colaps Pardubice.

Podluzanska katara 2014 29

Mimo soutěž ukázal svoje hudební kvality ještě právě i hlavní organizátor festivalu kamarád Saša Samotář, který svoji kytaru ovládá již od svých 14 let, kdy začal své trampování v Liberci.

Diváci svým hlasováním určili toto pořadí : 1. Avizo Jablonec, 2. skupiny se stejným počtem hlasů a to Šíny a Country Colaps a na třetím místě se umístil nestor bůčkiád na Velké medvědici kamarás Svaťák.

Ozvučil perfektně kamarád Drn a Majk z Country Colapsu a slovem provázel Fred z KFTP. Počasí Saša objednal perfektní a organizační tým se zhostil své role také báječně.

Trampský Festival v Podlužanech si pomalu a jistě na hudební cestě razí svoje každoroční, tradiční místo a proto kdo se chcete příjemně pobavit, přijeďte příští rok v dubnu do Podlužan.