37. FTP Horní Jelení     O víkendu 25. - 27. 5. 2012 jsme se již po jedenácté zúčastnili Festivalu trampské písně v Horním Jelení.

     Protože tam jezdíme již tolik let a cítíme se tam jako doma, i letos jsme se hodně těšili.

     V pátek jsme se tam sešli v plné sestavě. Majk se Zuzkou a dětmi. Po zapálení slavnostního festivalového ohně a vztyčení vlajky se u ohně představila většina přihlášených kapel včetně nás. Po několika propršených ročnících jsme se konečně dočkali nádherného počasí a tak jsme si užili nejen vystoupení u ohně, ale i následující jammování s ostatními kamarády, které skončilo až brzkých ranních hodinách.

     Sobotní dopoledne jsme prokempovali na tábořišti a do sokolovny se vydali až na druhé odpolední předkolo, ve kterém byla řada na nás. Bohužel jsme se museli obejít bez Blendyho, protože musel do práce a do poslední chvíle nevěděl, kdy skončí. Bylo by dost organizačně náročné dostat ho do Jelení včas a tak jsme vystoupili bez něj. Naše vystoupení završilo postupovou část festivalu. Bohužel ani v letošním roce se nám nepodařilo postoupit do finále. Mírné zklamání jsme vykompenzovali tím, že jsme si šli s KoYoTama zahrát na tábořiště. Přesto, že jsme měli v úmyslu se na finále vrátit do sokolovny, nakonec se nám společné hraní tolik zalíbilo, že se nám už nechtělo zpátky a tak jsme hráli až do nočních hodin.

     A abych nezapomněl dodám jak celý festival vlastně oficiálně dopadl.

Porota vyřkla tento ortel:

     Nejlepším zpěvákem byl vyhodnocen Petr Jedlička z Holic ze skupiny LaPeFa Choceň. Nejlepším hudebníkem se stal Víťa Buriánek ze skupiny Přístav Brno. Nejlépe zahranou píseň měla skupina BPT Zlín za trampskou píseň „To je ta hvězda“, nejlepší píseň z vlastní tvorby zahrála skupina Marod Ostrava a to píseň „Casiopea“. Cenu diváka za město Horní Jelení předával hasič Ota Kučera skupině Marod Ostrava.

Pořadí skupin:

  1. Přístav - Brno
  2. BPT - Zlín
  3. Marod - Ostrava
  4. Trampská sešlost pozůstalost - Kuřim
  5. Co dům dal - Choceň
  6. LaPeFa - Choceň
  7. Trempo di šlak - Ostrava
  8. Domüno - Česká Třebová
  9. TK Duha - Čebín

Více informací o festivalu naleznete na www.kftp.cz/festival.cz