Podluzanska_kytara_2012_072     14. 4. 2012 jsme hráli v Podlužanech na třetím ročníku trampského festivalu Podlužanská Kytara. Již od prvního ročníku je tento festival naší srdeční záležitostí a tak jsme byli rádi, že nás Samotář i letos do Podlužan pozval. Festival se koná v útulném Country klubu Samotář a někteří z nás se těšili tolik, že vyrazili už v pátek. A stálo to za to. Zábava byla především pod taktovkou chrudimské Chrpy a skupiny KoYoTi, se kterou mám tu čest také hrát.

     Ráno jsme si museli přivstat, protože společně s naším dvorním zvukařem Drnem jsme se letos Samotářovi postarali o ozvučení. Dali jsme rychlou kávičku a hurá do práce.

     Kolem 10. hodiny bylo již vše připraveno a mohlo se začít.

O půl jedenácté byla slavnostně vztyčena vlajka a začal samotný festival. Po krátkém úvodu a zahájení, o které se postaral moderátor festivalu Jirka "Fred" Jedlička, jsme zavzpomínali na kamaráda Jaroslava Velinského alias Kapitána Kida, který v loňském ročníku tady měl své poslední veřejné vystoupení. Jako první účinkující vystoupil kamarád Svaťák - T.O.Velká medvědice. Po něm vystoupil první host skupina Marod - Ostrava. Tento rodinný klan známe i ze Svojšic. Do Podlužan také dorazili již v pátek a patřili mezi nejlepší baviče. Dalšími skupinami byly KoYoTi a Chrpa - Chrudim. Dalším již tradičním účastníkem Podlužanské Kytary je skupina Avizo - Jablonec nad/Nisou s nejsilnějším fanklubem. Zástupcem tradičních trampských písniček bylo duo Svatojánské Proudy - Praha. Dalšími našimi známými byla skupina Šakali, která to měla z Poděbrad opravdu jen kousek. Mezitím do Podlužan dorazil i zbytek Country Colapsu. Na naše vystoupení přišla řada až po vystoupení druhého hosta -  trampské písničkářky Marcelky Plškové, která nám svým projevem připomněla umění Evy Olmerové nebo Jitky Vrbové.

     Pak již přišla řada na nás. Snad proto, že jsme si víkend v Podlužanech pěkně užili a proto, že jsme byli ve výborné náladě, naše vystoupení bylo uvolněné a téměř bezchybné. Zkrátka měli jsme z něj radost a ještě větší radost jsme měli z prvního místa, které jsme na Podlužanské kytaře získali. Ale ještě než došlo na vyhlášení výsledků, vystoupil poslední host, odvar skupiny Wostruha - Dvůr Králové, která z důvodu nemoci zpěváka vystoupila v trochu netradiční sestavě. Ovšem je znát, že Wostruha je jednou z nejdéle hrajících skupin a muzikanti to jsou výborní a tak byli opravdu skvělí. Zvláštností festivalu v Podlužanech je nebývale vysoká koncentrace písniček od Miroslava "Skunka" Jaroše, které zpívá nejen Wostruha, ale i Svaťák, KoYoTi a i další.

Podluzanska_kytara_2012_096

     Po vystoupení Wostruhy došlo na vyhlášení výsledků. Na třetím místě se umístil Svaťák - T.O.Velká medvědice. Na druhém místě Avizo - Jablonec nad/Nisou a na prvním COUNTRY COLAPS.  První místo nás velice potěšilo a děkujeme všem za hlasy a za přízeň.

     Zatím, co jsme s Drnem balili aparaturu, uvnitř klubu se již rozjela parádní zábava. I my jsme si ji trochu užili, ale večer jsme se vydali domů, zatímco u Samotáře v Podlužanech se hrálo a zpívalo až do noci.