41 ftp 18Na 41. ročník Festivalu trampských písní jsme se opravdu těšili. Festival nám za ta léta, co do Horního Jelení jezdíme, přirostl k srdci. Proto jsme si dopředu řekli, že si to pořádně užijeme.

V Horním Jelení jsme se sjeli tradičně již v pátek, někteří i s dětmi. Ještě před zapálením slavnostního ohně  jsme si pěkně zahráli u stánku s občerstvením.

Kolem 21. hodiny byl zapálen oheň, kde přišla řada také na naše vystoupení.

V sobotu dopoledne pak začal soutěžní maraton. Letošní ročník byl v několika ohledech výjimečný. Sobotní vystoupení se přesunuly ze sokolovny do místního kina. Oproti minulým ročníkům se přihlásilo také méně kapel.

V dopoledním kole, které bylo zahájeno v 10 hodin zahráli pouze tři skupiny: Plamene z Bratislavy, Co dům dal z Chocně, Hvězda z Moravy. Před dvanáctou hodinou bylo hotovo a tak jsme si mohli dopřát polední přestávku v naší oblíbené "cukrárně".

41 ftp 31

V odpoledním kole pak přišla řada na nás, tentokrát bohužel bez Dědka. Dále vystoupili B.P.T. ze Zlína, Chrpa z Chrudimi, Choroši ze středních Čech a T.K. Duha z Čebína. Ani v odpoledním kole skupin nebylo mnoho a tak jsme žili nadějí, že letos postoupíme do finále.

Čekání jsme si zkrátili v tábořišti na Radosti U Čarodějnice, kde jsme si také pěkně zahráli. Mezitím jsme se kuloárů dozvěděli, že do finále jsme postoupili spolu s B.P.T., Chrpou, Choroši, Plameny a Co dům dal. I finálové vystoupení jsme si patřičně užili a zúročili tak naši "důkladnou přípravu".

41 ftp 38

Nakonec jsme si vysloužili historicky nejlepší umístění. 4. místo za 3. Choroši, 2. Chrpou a 1. B.P.T. Zlín.

Tím jsme úspěšně završili tento příjemný den, který nezkazila ani odpolední přeháňka a tak jsme splnili, co jsme si slíbili na začátku. Festival jsme si parádně užili.