Zobrazení: 6367

vochtanka 2014 14Strávili jsme dva bezvadné víkendy na tábořišti KEMP WESTERN Vochtánka pod hradem Potštejn. 19.7. jsme si odehráli velice příjemný country bál a 26.7. jsme se zúčastnili Country  festivalu Tomáše Linky.

Na Vochtánku jsme se začali sjíždět v sobotu 19.7. již po poledni. Majk se Zuzkou a Jitka  společně s dětmi se ubytovali ve srubu Tomáše Linky, protože na Vochtánce strávili celý týden. 

 Mezitím dorazil i zbytek kapely včetně Drna, který nás posílil po oba zmíněné prázdninové  víkendy. Odpoledne jsme věnovali koupání v řece Orlici a s příchodem večera začali stavět  aparaturu. Tábořiště bylo celkem slušně zaplněné a tak úderem dvacáté hodiny začal náš country bál. Jako jedna z mála skupin jsme využili venkovní pódium a udělali jsme dobře. Atmosféra byla bezvadná a diváků neubývalo ani po půlnoci. Skončili jsme až kolem tři čtvrtě na dvě.

Zatím co Dědek s Pepou a Blendym a také Drn odjeli ještě v noci domů, mi zůstali na Vochtánce a celý týden si užívali nádherného počasí, koupání a výletů do okolí. V pátek jsme sice museli uvolnit srub pro Tomáše Linku, ale to nám vůbec nevadilo. Rádi jsme si postavili stan v klidnější části tábořiště, protože již od čtvrtka se kemp začal pořádně zaplňovat.

V sobotu ráno bylo již celé Anenského údolí pod hradem Potštejn plné stanů a karavanů.  Vyrostl zde obří stan se stoly a lavičkami, pořádné pódium a vše již očekávalo začátek  Country festivalu TOMÁŠE LINKY A PŘÍMÉ LINKY.

Vše vypuklo ve 14 hodin. Zahájila skupina Rudolfinum, která vyhrála loňský ročník. Většina  jejich muzikantů dorazila již ve čtvrtek a tak jsme si s nimi stihli zajamovat v hospůdce společně i s Rosťou Fišerem z Revivalu Michala Tučného.

Po Rudolfinu měla nastoupit skupina Tomy, ale ti se zdrželi cestou a tak byla řada na nás. Byl to na nás trochu větší kravál, ale nakonec jsme to odehráli snad dobře. Pak již přišla řada na skupinu Tomy a po nich na již legendární Pony Expres. Následovala skupina BESONI, která tu oslavila 25. výročí. Po nich další ze skupin, která na Vochtánce hraje pravidelně a je tam téměř doma, skupina MAKADAM. Závěr odpolední části patřil Muzikantům z fanklubu Tomáše Linky, kteří se dali dohromady Jen tak a tak se i jmenují.

vochtanka 2014 19

Po asi hodinové přestávce došlo na vyhlášení vítězné skupiny odpoledního programu. Tou se  stala skupina Makadam s největší fanouškovskou základnou, která o sobě dávala vědět nejen  během jejich vystoupení. Sud piva Kozel si jistě zasloužili.

vochtanka 2014 31

Pak již nastal čas na Hlavní Koncert sobotního festivalu - na koncert TOMÁŠE LINKY A PŘÍMÉ LINKY s hostem PEPOU VOJTKEM (lídrem skupiny KABÁT). Ten byl rozdělen do tří částí a trval téměř tři hodiny. Zlatý hřeb večera nastal příchodem Pepy Vojtka na pódium kolem půl desáté. Pepa zazpíval několik country hitů a Přímá linka si s ním střihla i několik písní od Kabátů. Asi po půl hodinovém vystoupení se rozloučil a nenápadně zmizel v zákulisí.
Koncert Přímé linky pokračoval až do půl jedenácté.

vochtanka 2014 40

V jedenáct hodin nastoupil na pódium Rosťa Fišer a Michal Tučný revival Plzeň. To byl zlatý  hřeb pro mě. Kapela hraje neuvěřitelně dobře a Rosťa je nejlepší Michal Tučný hned po samotným Michalovi. Ačkoliv po odjezdu Pepy Vojtka publikum trochu prořídlo, atmosféra při koncertu revivalu byla neméně nadšená a perfektní. Neopakovatelný zážitek a opravdový vrchol festivalu a vlastně celého týdne, který jsme strávili na Vochtánce. 

Strávili jsme dva bezvadné víkendy na tábořišti KEMP WESTERN Vochtánka pod hradem Potštejn. 19.7. jsme si odehráli velice příjemný country bál a 26.7. jsme se zúčastnili Country

festivalu Tomáše Linky.