country-colaps-2013_017

     8.6.2013 se na Choltickém zámku uskutečnila 1. muzejní noc.

Program začal kolem 18:15 hod. koncertem žáků Základní školy Choltice v kapli svatého Romedia. Ti si připravili repertoár složený převážně z filmových a muzikálových písní a díky nevšednímu prostředí kaple to byl zážitek opravdu úchvatný. Koncert se zopakoval ještě dvakrát zhruba v hodinových intervalech a po každé byla kaple zaplněna do posledního místečka.

Po celý večer byla pro návštěvníky připravena prohlídka historické části zámku, ve které je muzeum. Prohlédnout si mohli i vodnickou expozici, výstavu panenek (a panáčků), černé divadlo, ale také nově zřízené čarodějnické doupě.

Od 20:00 hod. na zahrádce Zámecké restaurace přišla řada i na nás. Ačkoliv jsme za sebou měli náročnou brigádu ve svojšickém areálu a během stavění aparatury se nad cholticemi přehnala parádní bouřka, úderem 20:00 hod jsme to rozjeli jak je naším zvykem. Bylo to parádní. Hrálo se nám moc dobře i když lidi moc netancovali, ale bylo vidět že se baví. Se zpěvem a na foukací harmoniku nás doprovodil i náš kamarád ze skupiny KoYoTi - Pája.

Po 22. hod. vyvrcholil program ohnivou show skupiny Akáda & MEČE BLESKY.

Po té pokračovalo naše vystoupení až do jedné hodiny v noci.