Poricsky-Podzim-17-11-12_028     17.11. jsme se zúčastnili malého, ale pěkného country a folk festiválku ve Velkém Poříčí - POŘÍČSKÝ PODZIM.

Zúčastnili se ho kromě nás další nám známé kapely. Začala hronovská skupina Kamion. Jejich vystoupení nemělo chybu. Za tu dobu, co je znám, jsou rok od roku lepší.

     Po nich přišla řada na Country Colaps. V rámci našeho vystoupení ještě odehrála několik písniček jako předkapela skupina KoYoTi, která měla na festivalu původně vystupovat místo Colapsu, ale protože Kokin měl termín porodu a protože polovinu KoYoTů tvořím já a Drn, tak jsme se na festival vetřeli místo nich. Nakonec to dopadlo tak, že Kokin odrodil o čtrnáct dní dříve a tak jsme si nakonec zahráli všichni. Trochu jsme sice zamotali hlavu zvukaři i divákům, ale nakonec to nemělo chybu.

     Po nás pokračovala další hronovská parta, kterou známe nejen ze Svojšického Podzimu, skupina Chvíle. Chvíle hraje folk šmrncnutý irskou hudbou a i oni zahráli velice slušně.

     Jako vrchol večera pak bylo vystoupení další pardubické skupiny, která se pomalu ustálila kolem naší bývalé zpěvačky Ivety Novákové. Elixír zahrál opravdu špičkově a je znát, že si Iveta konečně postavila skupinu, která jí sedí. Elixír se na konec v diváckém hlasování umístil zaslouženě na prvním místě a to přesto, že nás odsunul na místo druhé. Jejich přídavek po vyhlášení výsledků se protáhl na další hodinové vystoupení.

     Musím říct, že festival to byl opravdu příjemný. Vyzdvihnout musím práci zvukaře, který všem účinkujícím připravil opravdu perfektní zvuk. Bylo to znát na vystoupení všech skupin.