Zobrazení: 4596

1starLetošní prázdninovou šňůru jsme zahájili již před závěrem školního roku, kdy jsme odehráli náš historicky první výchovný koncert na základní škole v Cholticích. Zhruba hodinový program byl věnován české country music druhé poloviny 20. století. "Výchovná část" sice děti trochu nudila, ale písničky je bavily a především ty mladší děti se spontálně přidávaly a snad se jim to líbilo. Trochu nám chybělo banjo, protože Jeff měl dovolenou a bylo to také poslední společné vystoupení s Dědkem, který se definitivně rozhodl kapelu opustit. 

penzion-lipotice-30-6-2012_12     V poněkud očesané sestavě jsme hráli první prázdninovou sobotu v penzionu v Lipolticích.

Hráli jsme jenom ve třech a tak jsme měli možnost si vyzkoušet, jak nám to půjde bez Dědka. Bezesporu nám chyběl, ale nakonec to nebylo tak špatný. Během večera z nás spadly všechny obavy a myslím, že jsme předvedli vcelku slušný výkon. Zpočátku bylo sice úmorné vedro a tak se lidem moc nechtělo tančit, ale nakonec se to slušně rozjelo a místo o půlnoci jsme skončili až v jednu hodinu ráno.

1star 13.7. Se uskutečnilo další letošní Posezení s kytarou "U zvovečků" ve Stojicích. Počasí vyšlo a atmosféra byla jako vždy příjemná.

1star 21. 7. Jsme vyjeli až do Svitav ma Rybářskou chatu u rybníku Rosnička. Přesto, že počasí během dne trochu strašilo, nakonec se vyčasilo a na country večer si našla cestu hezká řádka svitaváků.

     Pouze ve třech jsme vyrazili 27.7. 2012 do Havlíčkova Brodu kde se v restauraci "U Kroupů" uskutečnil Country fest KROUPY 2012.kroupy2012-HavlickuvBrod_15
Účinkovali:
16:30    KPZ - Světlá n. Sáz.
17:30    Imperial - Praha
18:30    BOURBON - Humpolec
19:30    Country Colaps - Pardubice
20:30    FOX  - Jihlava
21:30    Chrpa - Chrudim
22:30    JCS Salavice - Salavice

 

Měli jsme z počátku obavy, jestli to ve třech zvládnem, ale nakonec se vše vydařilo. Atmosféra byla výborná a večer vyvrcholil společným jammovaním, které končilo až nad ránem. Naštěstí jsme mohli přespat v místním penzionu a tak spát jsme šli až za svítání.

1star Další festival, kterého jsme se letos již po několikáté zúčastnili, bylo hronovské Zlaté Slunce. Festival se uskutečnil v rámci divadelního festivalu Jiráskův Hronov 8.8.2012. Účinkovali: Struna Hronov, Koyoti Rtyně, Tendr Trutnov, Fukanec Nové Město, Country Colaps Pardubice, Chvíle Hronov, Kamion Hronov, výborná polská folková skupina Bieguni. Opravdovou lahůdkou bylo vystoupení MALINA BROTHERS (Luboš Malina – Druhá tráva, Pavel Malina – Žalman a spol, Josef Malina – COP, Pavel Peroutka – Spiritual Kvintet), které festival zakončilo.

PodDrnem-9-8-2012_22     Ani v letošním roce jsme nemohli chybět v restauraci Pod Drnem v Hoješíně u Sečské přehrady. Letos na nás přišla řada ve čtvrtek 9.8. Museli jsme začít trochu netradičně, kdy první sérii jsme odehráli v sestavě Majk, Blendy a Drn. Toho pak vystřídal zbytek kapely - Jitka a Jeff, který musel být do sedmi v práci a tak nemohli stihnout začátek. Hraní bylo jako vždy Pod Drnem super. Počasí vyšlo a hospůdka praskala ve švech. Hrálo se nám tak dobře, že jsme se rozhodli, že se sem vrátíme ještě v pátek, abychom si poseděli a zahráli s kamarády.

1star 17.8. jsme hráli na jedné bezvadné svatbě naší kamarádky a o týden později 25.8. jsme trochu neplánovaně jeli hrát na skautskou akci ve Rtyni v Podkrkonoší. Za vydatné pomoci kamaráda Páji ze skupiny KoYoTi, jsme si bezvadně zahráli a pěkně si to užili, takže jsme končili až někdy po druhé hodině ranní.

1star Závěr prázdnin patřil koncertu na přeloučském Náměstí TGM, kde jsme vystoupili v rámci tradičních prázdninových koncertů společně se skupinou Relax. Jitka sice odjela na dovolenou do Itálie, ale pohotově zaskočil Dědek a myslím, že koncert se nám vydařil. Počasí bylo příjemně letní a na přeloučské náměstí si našlo cestu celkem dost diváků.