pacifik-cesov-2012     Na 16. června jsme měli hned několik nabídek na vystoupení. Jako první se však ozval pořadatel 1. ročníku Češovského Country léta a tak se jelo do Češova nedaleko Jičína. Bohužel s námi ještě nemohla Jitka, která byla stále na dovolené. Přesto jsme vyrazili do Češova plni elánu a na festival se těšili.

      Na místo jsme dorazili zhruba hodinu před začátkem a tak jsme měli dostatek času v klidu nazvučit a protože cesta v parném letním dnu byla opravdu úmorná, také se trochu napojit. Kolem 17:45 byl festival krátce zahájen a Country Colaps mohl začít své zhruba 80 minutové vystoupení.

     Po přestávce, kterou většina návštěvníku ( včetně nás ) využila k prohlídce pěstitelské pálenice, vystoupila skupina KTP z Mladé Boleslavi. Jejich vystoupení bylo ve stejném country stylu jako to naše. Velice příjemné bylo vystoupení The Groovey. Jedná se Simon Garfunkel revival z Brna a jejich vystoupení nemělo chybu.

     Před 22. hod. přišla řada na legendu trampské a country hudby u nás - skupinu Pacifik. Po několika pokusech o nazvučení, které bohužel dělalo zvukařům problémy po celý festival, to nakonec vzdali a zahráli anyplace - naživo a ukázali, že kdo umí, ten umí. Bylo to jedno z nejlepších vystoupení Pacifiku, které jsme v posledních letech viděli. Lidé si posedali těsně k pódiu a atmosféra byla jak na nějakým potlachu, nebo když se kamarádi sejdou, aby si zahráli někde v hospůdce.

     Festival neměl moc velkou diváckou účast, sál byl zaplněn sotva do poloviny. Na tvářích pořadatelů bylo vidět trochu zklamání, ale přesto s koncem vystoupení Pacifiku festival zdaleka neskončil. Následovalo jammování u stolu, asi až do rána a u toho jsme nemohli chybět. Z Češova jsme odjížděli až hodně po půlnoci.