CountrColaps_Porta2012_13 10.3. 2012 jsme si již po několikáté zúčastnili Východočeského oblastního kola Porty. I v letošním roce se konalo v ABC klubu v Pardubicích a bylo spojeno s festivalem Pardubická folková noc.

Letošní ročník přinesl novinku, na kterou jsem se tak trochu těšil a zároveň se jí obával. Porota seděla přímo v první řadě a k výkonům účinkujících se vyjadřovala přímo po jejich výkonu a přímo před publikem.

 

Poprvé jsem si to vyžral hned na začátku po vystoupení se skupinou Koyoti. V té se mnou hraje také náš bývalý kytarista Drn a kamarádi Pája a Kokin. Protože se jednalo o naše druhé vystoupení, postrádalo trochu jistoty v projevu a to se odrazilo  v hodnocení poroty. Navíc se s touto novinkou poprvé setkala i porota a tak její hodnocení, ač objektivní, bylo dost dlouhé a mi tam stáli jako Ko?koti na pranýři a vystoupení poroty bylo delší než naše. Musím říct, že novinka ve stylu Superstar se mi docela líbila a v mnoha případech jsem porotě nezáviděl. Už z toho důvodu, že v několika případech jsem musel opustit sál, protože výkon některých účinkujících jsem nemohl vydržet. Na můj vkus však byla porota u některých účinkujících dost přísná a celkově mohla být stručnější. Nebudu se rozepisovat o ostatních účinkujících a hodnotit jejich výkony. Rád bych však zmínil výkon dvou skupin, které se líbily mě: Druga - Praha a Alternativa - Plzeň.

Na naše vystoupení přišla řada až ke konci. Bohužel tentokrát bez Blendyho, který měl pracovní povinnosti. Jak a co jsme zahráli si můžete prohlédnout na videu.

Od 18 hodin pak pokračovala Pardubická folková noc. Tu zahájila trampská skupina Falešná karta -Nové Město na Moravě. Po vyhlášení výsledků Porty pokračovaly Rolničky - Bratislava, vítěz Východočeského kola Porty Strunovrat - Slatiňany, Stráníci & Míra Ošanec, který celý den provázel program svým vtipným slovem, Marien -Pardubice a celý večer vyvrcholil oslavou 65. narozenin legendy českého folku Wabiho Daňka.

Celkové vásledky Porty nakonec dopadly následovně:

Autorská Porta: 1.místo Strunovrat postup do Ústí nad Labem

2.místo Kofe @ Vlna postup do Ústí nad Labem

3.místo QuaoarInterpretační Porta: 1. místo Strunovrat - Slatiňany postupují do finále ČNF v Řevnicích

2. místo Kofe @ Vlna - Olomouc, Ostrava postupují do semifinále ČNF v Řevnicích

3. místo Quaoar - Praha
Divácká Porta: 1. místo Kofe @ Vlna - Olomouc, Ostrava


2. místo Alternativa - Plzeň


3. místo Quaoar - Praha

Ocenění poroty: Jitka Šottová za hru na housle

A ještě naše hodnocení poroty: