Zobrazení: 5273

PodluzanskaKytara2011_21      Na letošní Podlužanskou kytaru jsme se opravdu těšili. Po loňské zkušenosti jsme chtěli všichni vyrazit již v pátek a užít si tak v Podlužanech u kamaráda Saši Samotáře celý víkend. Bohužel pracovní povinnosti některých členů kapely nám to neumožnily a tak v pátek jsme vyrazili jenom já a Jitka. Do Country klubu Samotář jsme přijeli kolem 18té hodiny. Sál se postupně zaplňoval hudbychtivými trampy a tak se brzo začalo hrát a hrálo se až dlouho do noci.

      Samotný sobotní festival byl zahájen s malým zpožděním kolem půl dvanácté slavnostním vztyčením vlajky. Stejně jako v loni bylo nádherné jarní počasí. Areál country klubu se uspokojivě zaplňoval a tak mohlo dojít na první hudební vystoupení. O to se postaral kamarád Zlaťák z T.O. Velká medvědice. Jeho repertoár tvořili převážně písničky Miroslava "Skunka" Jaroše. Po něm vystoupila skupina Bílek a spol.  ze Ždírce nad Doubravou. Přesto, že se jedná o mladou kapelu, jejich vystoupení patřilo mezi ty nejlepší. Následovala skupina Avízo - Jablonec nad Nisou. Tradiční trampskou muziku zastupovali František Vitiska a spol. - T.O. Svatojánské proudy - Praha.

     Po nich pak přišla řada na hosta letošního ročníku Podlužanské Kytary - legendárního Kapitána Kida. Kromě tradičních hitů zahrál i několik novějších písniček a jeho vystoupení jako vždy oplývalo humornou nadsázkou a moudrostí.

     Ryze trampský repertoár zahrála skupina T.O.Šíny Ostrava. Po nich přišla řada konečně na nás.

Tentokrát jsme hráli v plné sestavě a pohoda, která provázela celé odpoledne, prolnula i do našeho vystoupení a bylo to znát nejen na našem výkonu, ale i u diváků, kteří se dobře bavili.

 

      Další skupinou, která zahrála tak zvané "Skunkovky" byla ostřílená skupina, hrájící více než 40 let Wostruha - Dvůr Králové. Závěr soutěžní části festivalu patřil Chrudimské Chrpě. Než se sečetly divácké hlasy, které určily konečné pořadí, zahrál pořádající Samotář. Ten se kromě všeho toho pořádání stíhal starat také o zvuk ( s mojí malou pomocí ). Festival moderoval Jiří "Fred" Jedlička.

     Pak již došlo na vyhlášení výsledků. Stejně jako v loňském roce se na prvním místě umístili dvě skupiny. Tentokrát Šíny - Ostrava  a Wostruha - Dvůr Králové. Krásné 3. místo zbylo na nás, což nás velice potěšilo.

Večer pokračoval hromadným posezením při muzice uvnitř klubu.