8.9.2018 proběhl již 18 ročník Svojšického Podzimu. Moderátorského mikrofonu se tentokrát ujali Radek "Tučňák" Ujčík a Monika "Mončičák" Špoláková. Ta letos zastoupila Drna, kterému nemoc nedovolila moderovat letošní festival. Jako tradičně program zahájila pořádající skupina Country Colaps.

Následovala skupina Františka Nedvěda mladšího HOT DOG BAND - Praha, která do Svojšic přivezla písničky legendárních Brontosaurů.

sp2018 08

Trochu irského folku dovezla CHVÍLE - Hronov; kapela, která ve Svojšicích účinkovala již po několikáté a zraje jako dobrá irská whisky.

Přesto, že Drn nemohl moderovat, účinkování s Colapsem a KoYoTama si ujít nenechal. Ikdyž se KoYoTi letos sešli teprve na Svojšickém Podzimu, radost z hraní jim to nevzalo a jako vždy hráli naplno.

Naopak poprvé ve Svojšicích zahrála skupina VERANDA z Jablonce n. N.. Před festivalem přišli o jednoho člena, ale odhodlání zahrát na Svojšickém Podzimu jim nechybělo. A tak narychlo sehnali banjistu a do Svojšic přijeli zahrát své country písničky.

sp2018 30

Léto v roce 2018 bylo tak trochu rozpačité.

kapela dubina 2018 03Naše první vystoupení o těchto prázdninách bylo na festivalu HAJNICKEJ POTLACH 14.7., kde jsme odehráli závěrečný country bál. Bohužel s námi už nejel Jeff a na našem výkonu bylo znát, že to nemá šťávu.

27.7. jsme hráli na tradičním Opékání buřtů na Dubině. Poprvé s námi vyrazil i náš nový banjista Míra Suchánek a bylo poznat, že nám to vlilo trochu krev do žil.

pod drnemAni letos jsme nemohli chybět v restauraci Pod Drnem v Hoješíně u Seče. Stejně jako každý rok nám patřil první srpnový čtvrtek.

Hned v pátek 3.8. jsme vyrazili do Vykáně na WESTERNOVÝ VÍKEND na Liškárně. Vystoupení se nám opravdu povedlo, přesto, že Dědek odjel na dovolenou.

Do třetice všeho dobrého, ale bohužel i zlého 4.8. nás čekal další country bál na závěr festivalu NOTA ve Rtyni v Podkrkonoší. Málem jsme ani nehráli, protože Jitka skončila v nemocnici a i Majk a Blendy byli po dvou předcházejících hraních trochu indisponovaní. Nakonec jsme to ale zvládli.

hroseniDalší dvojité hraní nás čekalo 25.8.2018, kdy jsme se zúčastnili festivalu MOŘE HUČÍ, ŘEKA ZPÍVÁ aneb HROŠENÍ na rybníku Řeka.

Hned potom jsme se přesouvali do Kraskova do hospůdky Peklo, kde nás čekal country bál. Bohužel ani tentokrát nedorazil Jeff a tak jeho místo banjisty definitivnitivně převzal Míra Suchánek.

Na závěr prázdnin jsme účinkovali na Loučení s létem 1.9.2018 na hřišti v Rybitví.

43 ftp horni jeleni 08O víkendu 25. - 27. 5. 2018 proběhl další ročník Festivalu trampských písní, tentokrát na maskovací síti podia viselo číslo 43. Páteční zapálení slavnostního ohně bylo ovlivněno nenadálým přívalem dešťových kapek, ale není špatného počasí, jen dobře pláštěnkami vyzbrojených trampů. Významným úkolem nést hořící faguli k ohni byli pověřeni kamarádi Fred, Bob z kapely Chrpa, Jana (manželka Chrapouna z kapely Brzdaři), Racek z kapely Marod a Majk z kapely Country Colaps. Celým večerem slovně provázel Zloťa z T. K. Duha. Během ohně vystoupily některé kapely přihlášené do sobotní soutěže, dále Saša Samotář, Racek z kapely Marod a také hosté festivalu – Falešná karta.

V sobotu provázel festivalové dění naštěstí již sluneční svit a další nepředpokládatelné situace (jako páteční dvouhodinový výpadek elektřiny) netestovaly naši pořadatelskou odolnost. V klidném průběhu tedy mohla začít soutěžní předkola, ve kterých se postupně vystřídalo 10 kapel z celé republiky i Slovenska: Country Colaps Pardubice, T.H.S. Brzdaři Olomouc, FraPeRa Brno, B.P.T. Zlín, Chrpa Chrudim, Sysli Valašské Meziříčí, Grajciar Bratislava, T-Quartet Pardubice, Co dům dal Choceň, Camna Litoměřice. Na jejich vystoupení přísným zrakem a hlavně napjatým sluchem dohlíželi členové poroty: Béďa Šedifka (předseda poroty), Saša Samotář (předvedl svůj um i na podiu), Španěl, Žebrák a Jára Riedl. Průběhem celého dne nás svým bezprostředním vtipným projevem již tradičně provázel Martin Drn Nýdr.

podluzanska kytara 2018 16 I v letošním roce jsme se zúčastnili festivalu Podlužanská kytara. Ta se uskutečnila 21.4.2018 v country saloonu u Saši T.O. Samotář v Podlužanech.

Festival byl zahájen krátce po 11. hodině tradičním vztyčením vlajky a pak již následoval program vystoupení účinkujících. Festival zahájil Zoltán Zloťa Landori, Jelen Šíny Ostrava a Šakal a Kukačka. Následovala skupina Avízo, Franta a Jirka Svatojánské proudy, Spolk trio Liberec, Ty a My Humpolec, Chrpa Chrudim a Dvoráci. Pak již přišla řada na nás a na závěr vystoupil Saša Samotář.

Celý den bylo nádherné téměř letní počasí a tak se festival opět vydařil. Divákům se nejvíce líbilo duo Ty a My a my rádi přijedeme za rok zas.

tm choltice 19V sobotu 7.4.2018 jsme se zúčastnili vernisáže výstavy O Trampingu kterou na choltickém zámku společně uspořádal Městys Choltice a Trampské mobilní muzeum.

Vernisáž doplnilo trampské odpoledne spojené s opékáním buřtů a nechybělo ani týpí a trampské hry. U ohně kromě nás zahrál také Tulák Chárlí z Prahy.

Počasí bylo ukázkové a tak jsme úspěšně zahájili sezónu nejen my, ale i choltický zámek a Trampské mobilní muzeum.