porta_colaps     Prvním našim letošním festivalem bylo již tradičně oblastní kolo Trampské Porty. Tentokrát však to nebylo kolo Východočeské, ale kolo Polabské. Měli jsme k tomu hned několik důvodů. Za prvé,Východočeské kolo se přesně trefilo do termínu našeho country bálu a za druhé jsme již v loňském roce chtěli zkusit jiné prostředí.

 6.4. Jsme společně se skupinou KoYoTi vyrazili do Nymburka, kde se v Hálkově divadle Polabské kolo uskutečnilo. Shodou okolností jsme tam narazili i na několik známých. Celkem se zúčastnilo 12 soutěžících: Pražec, Šakali, Brontosauři Revival, Falešná pětka, Modrý pondělí, Country Colaps, KoYoTi, Hana Hrdinová, Martin DRN Nýdr, Jan Jelen Michálek, Alternativa a Standa Haláček.

     Celým programem provázel moderátor Tomáš Březina, který zároveň vystupoval i jako hudební host programu s kapelou Lážo Plážo.

     Porota do finále interpretační soutěže poslala plzeňskou kapelu Alternativa, muzikanta Standu Haláčka a třetí skončila skupina Modrý pondělí. V autorské portě zasloženě vyhrála píseň Mekka  autora Standy Haláčka, druhá byla píseň Tel Aviv  skupiny Alternativa. Diváckou portu dostal Jan Jelen Michálek. Naše hodnocení poroty bylo tentokrát také velmi pozitivní, že prý nám nemají prakticky co vytknout. 

Vrcholem večera s velkým V bylo vystoupení skupiny Neřež, které nemělo chybu. Celkem jsme se schodli, že jsme udělali dobře, že jsme se rozhodli pro Polabské kolo Trampské Porty a že se nám v Nymburce moc líbilo.

Více informací na webu www.porta-festival.cz/polabske-kolo. Více fotografií na http://divadlo-nymburk.rajce.idnes.cz/PORTA_2013.

 


 

podluzanska_kytara_2013_039     Druhým, pro nás již také tradičním festivalem, byla Podlužanská Kytara, kam jsme přijeli obhajovat loňské první místo. Jitka s Jeffem a Majk vyrazili do Country Klubu Samotář již v pátek 12.4. a hospoda již při jejich příjezdu téměř praskala ve švech. Chvíli trvalo než se rozjelo to pravé muzicírování, ale pak to jelo až do tří do rána.

     Ráno nás kupodivu probudilo sluníčko a tak jsme společně s Drnem začali připravovat aparaturu. V 10:30 bylo již vše připraveno a mohlo se začít. Po slavnostním zahájení a vztyčení vlajky mohl začít i festivalový program. Zahájil náš hostitel Saša Samotář a kamarád Svaťák - T.O.Velká medvědice. První skupinou bylo Avízo z Jablonce, následovali Šakali a dále T.O. Svatojánské Proudy - Praha. Během jejich vystoupení se však strhla taková přeháňka, že jsme to museli sbalit a přesunout se do salónu. Tam jsme improvizovaně nazvučili a pokračovalo se dále. Po Svatojánských Proudech následovali Šakal a Kukačka - Děčín, Duo Blanice  z Českých Budějovic a výborná trampská kapela Šíny - Ostrava.

     Mezi tím zatím dorazil i zbytek kapely Dědek a Blendy. Během vystoupení skupiny Otisk z Nového Rychnova jsme se zatím venku, ke již opět svítilo sluníčko, připravovali na naše vystoupení. Hrálo se nám opravdu dobře a salonní atmosféra a nazvučení na jeden prostorový mikrofon mělo něco do sebe. Po nás zahrála legendární skupina Wostruha  Dvůr Králové. Závěr pak patřil T.O. Modrá Kotva - Buben.

     Kolem 19. hodiny bylo odehráno a přišlo na vyhlášení výsledků diváckého hlasování. Na 3. místě se umístila skupina T.O. Modrá Kotva, na 2. místě Wostruha a na 1. místě skupina Otisk.

     Po vyhlášení výsledků se pokračovalo ve volné zábavě zřejmě opět až do rána. Bohužel mi jsme museli vyrazit k domovu, ale za rok se v Podlužanech sejdeme znovu.

Video z Podlužan: www.youtube.com/watch?v=Upc-NankrLs.