PF2019

8.9.2018 proběhl již 18 ročník Svojšického Podzimu. Moderátorského mikrofonu se tentokrát ujali Radek "Tučňák" Ujčík a Monika "Mončičák" Špoláková. Ta letos zastoupila Drna, kterému nemoc nedovolila moderovat letošní festival. Jako tradičně program zahájila pořádající skupina Country Colaps.

Následovala skupina Františka Nedvěda mladšího HOT DOG BAND - Praha, která do Svojšic přivezla písničky legendárních Brontosaurů.

sp2018 08

Trochu irského folku dovezla CHVÍLE - Hronov; kapela, která ve Svojšicích účinkovala již po několikáté a zraje jako dobrá irská whisky.

Přesto, že Drn nemohl moderovat, účinkování s Colapsem a KoYoTama si ujít nenechal. Ikdyž se KoYoTi letos sešli teprve na Svojšickém Podzimu, radost z hraní jim to nevzalo a jako vždy hráli naplno.

Naopak poprvé ve Svojšicích zahrála skupina VERANDA z Jablonce n. N.. Před festivalem přišli o jednoho člena, ale odhodlání zahrát na Svojšickém Podzimu jim nechybělo. A tak narychlo sehnali banjistu a do Svojšic přijeli zahrát své country písničky.

sp2018 30

Léto v roce 2018 bylo tak trochu rozpačité.

kapela dubina 2018 03Naše první vystoupení o těchto prázdninách bylo na festivalu HAJNICKEJ POTLACH 14.7., kde jsme odehráli závěrečný country bál. Bohužel s námi už nejel Jeff a na našem výkonu bylo znát, že to nemá šťávu.

27.7. jsme hráli na tradičním Opékání buřtů na Dubině. Poprvé s námi vyrazil i náš nový banjista Míra Suchánek a bylo poznat, že nám to vlilo trochu krev do žil.

pod drnemAni letos jsme nemohli chybět v restauraci Pod Drnem v Hoješíně u Seče. Stejně jako každý rok nám patřil první srpnový čtvrtek.

Hned v pátek 3.8. jsme vyrazili do Vykáně na WESTERNOVÝ VÍKEND na Liškárně. Vystoupení se nám opravdu povedlo, přesto, že Dědek odjel na dovolenou.

Do třetice všeho dobrého, ale bohužel i zlého 4.8. nás čekal další country bál na závěr festivalu NOTA ve Rtyni v Podkrkonoší. Málem jsme ani nehráli, protože Jitka skončila v nemocnici a i Majk a Blendy byli po dvou předcházejících hraních trochu indisponovaní. Nakonec jsme to ale zvládli.

hroseniDalší dvojité hraní nás čekalo 25.8.2018, kdy jsme se zúčastnili festivalu MOŘE HUČÍ, ŘEKA ZPÍVÁ aneb HROŠENÍ na rybníku Řeka.

Hned potom jsme se přesouvali do Kraskova do hospůdky Peklo, kde nás čekal country bál. Bohužel ani tentokrát nedorazil Jeff a tak jeho místo banjisty definitivnitivně převzal Míra Suchánek.

Na závěr prázdnin jsme účinkovali na Loučení s létem 1.9.2018 na hřišti v Rybitví.